Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seyyar baz istasyonu köylüleri korkutuyor

Giriş Tarihi: 10.7.2014
Adana'nın Pozantı ilçesine bağlı Akçatekir yaylası sakinlerinin başı seyyar baz istasyonuyla derde girdi. Yayla sakinleri önceki gün Akçatekir Yayla Şenlikleri'nin düzenlendiği Çarşıüstü mevkiine üzerinde verici diye düşündükleri bir teçhizatın olduğu bir minibüsün park ettiğini gördü. Vatandaşlar, aracın mahiyetini sorduğu minibüs şoförü ve yanında bulunanlar, "Şenlik için geldik. Bu araçtan hem çekim yapılacak hem de aydınlatma sağlanacak" yanıtını verdi.

GİRİŞİMLER SONUÇSUZ KALDI

Bu yalana kanan vatandaşlar bir süre sonra söz konusu minibüsün aslında mobil baz istasyonu olduğunu öğrendi. Önce muhtarla görüştü. Konudan haberi olmadığını belirten muhtar Tahsin Güngör'de mobil baz istasyonuna tepki gösterdi ve vatandaşlarla beraber hareket ederek pozantı belediyesinin Akçatekir Birimi'ne gitti. Vatandaşlar, buradaki görevlilerden de "Bu konuda yapabileceğimiz bir şey yok" yanıtını aldı.

"SAĞLIĞIMIZLA OYNAMASINLAR"
Kentin stresinden ve sıcak havanın olumsuz etkilerinin yanı sıra sağlıklı bir ortam olduğu için yaylaya geldiklerini belirten vatandaşlar, "Burası daha sağlıklı diye geldik ama burnumuzun dibine baz istasyonu koydular. Bir de utanmadan yalan söyleyerek bizi kandırdılar. Baz istasyonu olduğunu bilseydik araçlarını park etmelerine izin vermezdik. Biz radyason tehlikesiyle yan yana yaşamak istemiyoruz. Yetkilileri olaya el atsın ve sağlığımızla oynanmasına müsaade etmesinler" diye tepki gösterdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seyyar baz istasyonu köylüleri korkutuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN