Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YDÜ'nün öğrencileri eserleriyle büyüleyecek

Giriş Tarihi: 10.7.2014
Kuruluşundan bu yana geçen 8 yılda sanat, tasarım ve akademik alanlarda çok sayıda başarıya imza atan Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi bu yıl 5'inci mezunlarını veriyor. 11 Temmuzda yapılacak törenin yanı sıra, her yıl geniş ilgi toplayan geleneksel mezuniyet sergisi de açılacak.

ADADAKİ TEK KURUM

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Erdal Aygenç "Yoğun ve verimli geçen bir eğitim-öğretim yılını mezuniyet töreni ve mezun öğrencilerimizin son dönem yaptıkları seçilen çalışmalardan oluşan bir sergi ile noktalıyoruz. Sergide grafik tasarım, resim, heykel, seramik çalışmaları yer alacak; dört yıllık bir tasarım ve sanat eğitimi ile yoğrulan öğrencilerimiz uzmanlaşma yolunda ilerledikleri alanlara ilişkin işlerini izleyicilerle buluşturacaklar. Bilindiği gibi, fakülte ve bölüm bazında resim, heykel, baskı resim ve seramik alanlarında akademik eğitim veren adadaki tek kurumuz" dedi.

BAŞARININ KANITLARI

Sanat eğitiminin tek boyutlu olamayacağına inandıklarını kaydeden Doç. Dr. Aygenç, "Örneğin resmi ana dal olarak seçen bir öğrencinin heykel ve seramik çalışmasına da olanak tanımaktadır. Bu güne değin yurt içinde ve yurtdışında öğrencilerimizin katıldıkları yarışmalarda çok sayıda ödül ve sergileme almaları, başarımızın kanıtlarından sayılabilir. Sadece atölye çalışmaları ile sınırlı olmayan eğitim süreci sanat teorisi dersleri ile desteklenmekte, yeteneklerinin yanı sıra bilgilerinin de pekiştirilmesi sağlanmaktadır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YDÜ'nün öğrencileri eserleriyle büyüleyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN