Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Etnik grup çeşitliliği Mersin'in zenginliği

Giriş Tarihi: 12.7.2014

Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, kentteki etnik grup sayısının çok olmasının olumlu bir zenginlik olduğunu söyledi

Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin Milletvekili Ali Öz, çevre belediye başkanları ve muhtarların katıldığı toplantı için geldiği Bozyazı ilçesinde yaptığı açıklamada, bölge coğrafyası ve Mersin'de etnik grupların sayısının fazla olmasının, büyük bir zenginlik ve kendileri için ayrı bir değer olduğunu söyledi. Kocamaz, belediye başkanı olarak 15 yıl görev yaptığı Tarsus'ta Kürt, Alevi, Sünnilerle iyi ilişkiler çerçevesinde karşılıklı güvene dayalı birlikte bir çok projelere imza attıklarını belirtti. Kocamaz, "Bizim için insanımızın hangi etkin kimlikte olduğu önemli degil, onların yaşamlarını kolaylaştırıcı hizmetleri götürmek ve sorunlarını çözmek önem taşır" dedi.

HELİKOPTER

Merkez ilçeler Akdeniz, Toroslar, Yenişehir ve Mezitli ile birlikte tüm ilçelere daire başkanlarıyla çıkarma yapacaklarını söyleyen Büyükşehir Başkanı Kocamaz, yollarda zaman geçirmemek için bir helikopter alacaklarını ve bir günde en az 3-4 ilçeyi gezeceklerini söyledi. Kocamaz şöyle konuştu: "Henüz daha üç aydır görevdeyiz. Tanıma süresi bittikten sonra yapacağımız işlere organize olacağız. Sorunların çözümleri, yeni yatırımlar sürekli gündemimizde olacak. Belediye başkanlarımız, kanaat önderlerimiz, akademisyenler ve STK'larla birebir görüşüp çözüm üreteceğiz" diye konuştu.

İLÇELERİN GELİRLERİ İLÇELERE
Başkan Burhanettin Kocamaz, Büyükşehir Belediyesi yasası gereğince ilçelerden Büyükşehir Belediye bütçesine aktarılacak tüm paraların, geri dönüşümünü sağlayarak ilçelerden gelen ödeneklerin tümünü yine ayni ilçelerin yatırımlarına harcayacaklarını ifade etti. Kocamaz şöyle konuştu: "Hiçbir ilçemizi birbirinden farklı görmeyeceğiz, yeni statü gereği özel idarelerin mal varlıkları belediyemize verilmesi gerekiyor ancak bu sorun bir türlü çözülemiyor. Buna paralel olarak özel idarelerden ve ilgili birimlerden havuzda toplanan bine yakın personel var. Bu da bir sıkıntı doğuruyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Etnik grup çeşitliliği Mersin'in zenginliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN