Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dozerle rezaletin üzeri örtüldü

Hayvan Barınağı'nın yanındaki bölgede ölü hayvan parçalarının açıkta olduğu ortaya çıkınca paniğe kapılan Adana Büyükşehir Belediyesi, iş makineleriyle vahşetin üzerini örtmeye çalıştı

Giriş Tarihi: 15.7.2014
Seçim öncesinde yaptığı açıklamalarda, "Ben çocukluğumda hayvanlarla iç içe büyüyen bir insanım. Onların sevgisini, bağlılığını çok iyi bilirim. Çocuklarım da hayvanları sever ve korurlar. Biz ailece hayvan severiz" diyerek iyi bir hayvan sever profili çizen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün bu sevgisinin seçim amaçlı olduğu, barınaktaki hayvan katliamının ortaya çıkmasıyla anlaşıldı. Hayvan barınağına 50 metre mesafede çok sayıda ölmüş hayvanların kol, bacak, gövde ve kafatasları toprağın üzerine fışkırması yerel bir gazetede haber olunca belediye dozerleri apar topar barınağa gidip ayıbın üzerini toprakla örttü. Çukurova Üniversitesi Balcalı Yerleşkesi arkasında Büyükşehir Belediyesi'ne ait Hayvan Barınağı'na yaklaşık 50 metre uzaklıkta çok sayıda hayvanın kol, bacak, gövde ve kafatasının uzun süre açıkta beklediği ve çevreye çok ağır bir koku yaydığını gören hayvan severler durumu Adana'da yayınlanan Toros Gazetesi'ne bildirdi. Hayvan Barınağı'ndaki görevlilerin gördüğü halde müdahale etmediği bu tablo, haberin yayınlanmasından sonra ortadan kalktı. Büyükşehir Belediyesi iş makineleri pazar günü kimsenin olmadığı bir anda ölü hayvan parçalarının ortaya çıktığı bölgeyi toprakla kapattı.

DERHAL ÖNLEM ALINMALI
Bu durumun barınakta bir hayvan katliamının olduğunun ortaya koyduğunu iddia eden Adanalı hayvan severler, "Madem bu hayvanlar öldürüldü, bari açıkta bırakmayın. Toprağın altına iyice gömün. Gören insanların yüreği parçalanıyor. Günlerce çevreye ağır koku yayıldı ama barınak görevlilerinin kılı bile kıpırdamadı. Olay medyaya yansıyınca sabahın köründe iş makineleri geldi ve düzeltme yaptı. Her fırsatta hayvanları sevdiğini söyleyen Başkan Hüseyin Sözlü milletin oyunu alırken, barınağa da sahip çıkmalı. Olayda kimin sorumluluğu varsa derhal gereken yapılmalı. Yoksa barınakta katliamlar bitmez" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dozerle rezaletin üzeri örtüldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN