Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantep'te 2 yeni hastane yapılacak

Giriş Tarihi: 15.7.2014
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Gaziantep'e, yapımı devam eden Şehir Hastanesi kompleksinin yanı sıra Perilikaya ve Karataş bölgelerinde iki yeni devlet hastanesi yapılacağını söyledi. Bakan Müezzinoğlu, 350 yataklı olması düşünülen Perilikaya Devlet Hastanesi'nin ihalesinin yıl sonuna kadar yapılacağını bildirdi.

ACİL PERSONEL

Gaziantep Valiliği ziyaret eden Bakan Müezzinoğlu'na bilgi veren Vali Erdal Ata, sağlık yatırımlarının durumunu anlattı. Vali Ata, "Kentimizde yaklaşık 200 binden fazla Suriyeli var. Bölgemiz illerinden de ciddi anlamda hasta sevki yaşanıyor. Doğal olarak acil sağlık personelinin takviye edilmesi gerekiyor. Mevcut kadrolarla sağlık hizmetinde aksama yaşanıyor" dedi.

HASTANEDE SORUNLAR

Gaziantep Şehir Hastanesi'nde sözleşmelerden kaynaklanan sorunların çözüldüğünü, çalışmaların yeniden hız kazanacağını belirten Müezzinoğlu, Perilikaya bölgesinde yapılacak 350 Yataklı Devlet Hastanesi'nin ise bu yılın sonunda inşaatına başlanacağını belirti. Karataş'ta da 300 yataklı bir Devlet Hastanesi yapılacağını kaydeden Müezzinoğlu, sağlık personeli ihtiyacının ise acil olarak değerlendirilip karara bağlanacağını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep'te 2 yeni hastane yapılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN