Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yapılsın ki başka facialar olmasın

Giriş Tarihi: 16.7.2014
Mersin-Adana arasındaki demiryolu hattı üzerinde hemzemin geçitlerin kapatılıp köprü ya da altgeçit yapılarak güvenli hale getirilecek olmasına en çok, tren kazalarında hayatını kaybedenlerin yakınları seviniyor. 21 Mart 2014'te meydana gelen ve 10 kişinin öldüğü kazanın kurbanlarından Kenan Erdinç'in eşi Songül Erdinç, "Faciaların yaşandığı hemzemin geçitlerin kapatılıp köprüler yapılacağını öğrendik. Yapılsın ki başka facialar yaşanmasın" dedi.

32 HEMZEMİN GEÇİT KAPANACAK

Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu'nun 'İstenmeyen kazaların ve faciaların yaşanmasına neden olan 32 hemzemin geçidin hepsi kapatılacak ve yerine alt veya üst geçit yapılacak' açıklaması kamuoyunda memnuniyetle karşılandı. Vali Güzeloğlu'nun açıklamasının ardından, geçtiğimiz Mart ayında yaşanan tren faciasında hayatını kaybeden Kenan Erdinç'in eşi Songül Erdinç, hemzemin geçitlerin kaldırılmasının can güvenliği için önemli olduğunu belirtti.

BAŞKA OCAKLARA ATEŞ DÜŞMEZ

Erdinç, "Biz burada büyük bir kaza sonucu evimizin babasını kaybettik. 4 çocuğumla birlikte ortada kaldık. Bizim gibi 10 ailenin ocağına ateş düştü. Buraya köprü yapılması bölgede can güvenliği sağlar. Başka ocaklara ateş düşmez" ifadelerini kullandı. Mersinli yöneticilerin kazada hayatını kaybedenlerin ailelerine yardım yapması gerektiğini söyleyen Erdinç, "4 çocuğumla kocamdan kalan emekli maaşı ile geçinmeye çalışıyoruz. Çocuklarım büyüyüp okula gittiğinde masraflarımız artacak. Yetkililer bu konuda bize destek olsun" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yapılsın ki başka facialar olmasın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN