Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ATOSEV burs sayısını artırdı

Maddi durumu yetersiz üniversite öğrencilerine, burs imkanı tanıyan ATOSEV, sayıyı artırıyor

Giriş Tarihi: 17.7.2014
Maddi durumu yetersiz üniversite öğrencilerine sağladığı burslarla ulusal ve uluslararası düzeyde ülkemizin tanınan kurumları arasında yer almayı başaran Adana Ticaret Odası Sosyal Hizmetler ve Eğitim Vakfı (ATOSEV), her yıl burs verdiği öğrenci sayısını artrıyor. İlk kez 1965 yılında 5 öğrenciye burs veren ATOSEV 2014/2015 öğretim döneminde burs verdiği öğrenci sayısını 2 bin 100'e çıkarmayı hedefliyor.

GENÇLER ÖNCELİKLİ

ATOSEV'in temel misyonu ve vizyonunu, "Bilgi ve eğitime destek vererek, çağdaş, donanımlı ve üretken insanların yetişmesine katkıda bulunmanın oluşturduğunu" vurgulayan ATOSEV Yönetim Kurulu Başkanı Necati Fidan, "Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize yapılan katkıların, geleceğe yapılan en güzel yatırım olduğu hiçbir zaman unutulmamalıdır. Bu nedenle Adana'nın, Çukurova'nın ve Türkiye'nin sorunlarına çözüm üretecek kapasitede gençlerin yetişmeleri öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır" dedi.

2 BİN 100 ÖĞRENCİYE

Geçtiğimiz yıl ilk kez 350 öğrenciye ATO desteği dışında; sadece ATOSEV'in kendi öz kaynaklarından burs imkanı sağlandığını, bu yıl bu sayıyı da 500'e çıkarmak istediklerini kaydeden Necati Fidan, "ATOSEV'in önümüzdeki yıllarda hiçbir desteğe ihtiyaç duymaksızın kendi ayakları üzerinde durabilen ve sadece kendi öz kaynaklarıyla burs dağıtan bir kurum olmasını hedefliyoruz. Halen toplam bin 950 öğrenciye sunduğumuz burs imkanını önümüzdeki eğitim öğretim döneminde 2 bin 100'e çıkarmayı hedefliyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ATOSEV burs sayısını artırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN