Ekoparkla ilçenin çehresi değişecek

Hatay'ın İskenderun ilçesinde yapılacak olan bölgenin en büyük ekoparkı, vatandaşların hem buluşmak, hem dinlenmek hem de spor yapmak için ilk durağı olacak

Giriş Tarihi: 17.7.2014
Hatay'ın İskenderun ilçesinde, bölgenin en büyük ekoparkı yapılacak. İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, ekoparkın, ilçenin çehresini değiştirerek kente ayrı bir değer katacağını söyledi. 50 dönümlük eski Karayolları arazisine yapılması planlanan ekoparkın, örnek bir proje olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Seyfi Dingil, "Hiçbir ayrım gözetmeden yatırımlarımızı sürdüreceğiz" dedi.

YEMYEŞİL SEYİR MEYDANI

Vatandaşların yeşille buluşma noktası olacak bir proje hazırladıklarını kaydeden Başkan Seyfi Dingil, "Parkın merkezinde toplanma, dinlenme ve seyir amaçlı meydan oluşturulacak, çevresinde bulunan kullanım alanları bağlantı yolları ile bu meydana bağlanacak. Meydandaki döşemenin tekdüzeliğini kırmak adına yeşil alana yer verilecek ve bu alan çeşitli bitkisel düzenlemelerle renklendirilecek" diye konuştu.

GÜNEŞTEN KORUYACAK
Çevre konusunda çok hassas davrandıklarını ifade eden Belediye Başkanı Seyfi Dingil, "Küresel ısınmayla birlikte meydana gelen güneşin zararlı ışınlarından korunmak adına meydanda asma germe branda sistemi oluşturulacak. Asma germe branda sisteminin altına kullanıcıların park içi ihtiyaçlarını giderecek, oturup dinlenmelerine imkân tanıyacak büfe ve çay bahçelerine yer verilecek" şeklinde konuştu.

AMFİ TİYATROSU VAR

Başkan Seyfi Dingil Ekopark ile ilgili şu ayrıntıları da anlattı: Park içi güvenliğin sağlanması adına her iki girişe güvenlik mobo kabinleri yerleştirilecek. Ekoparkta, Ramazan şenlikleri, resmi bayramlar gibi halkın yoğun ilgi göstereceği günlerde yapılabilecek gösteri, tiyatro etkinliklerine ev sahipliği yapabilecek bir amfi tiyatro tasarlandı. Vatandaşların ibadetlerini yerine getirebilmesi için mescit de oluşturulacak.

SPOR ALANLARI
Spor yapmak isteyenler için de ekopark çok fonksiyonel olacak. Tam tur yürüyüş yolları, futbol, basketbol ve tenis sahalarının bulunacağı projede, engellilerin de yararlanabileceği nitelikte açık hava fitness ekipmanları vatandaşların kullanımına sunulacak. Çocukların en büyük eğlencelerinden biri olan müzikle hareket eden kuru havuz da ekoparkın ilgi çekecek özelliklerinden biri olarak hizmet verecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekoparkla ilçenin çehresi değişecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN