Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Akçatekir ile ilgili dilek ve talepler

Giriş Tarihi: 17.7.2014
Adana'dan okurumuz Makina Mühendisi Selahattin Ay, kentleşme ile ilgili sorunlarını bize aktarmış. Diyor ki; "Şehirlerimize belediye hizmetleri için teşekkür ederim. Yeni Büyükşehir Yasası hazırlandı ama uygulanması zor gibi görünüyor. Şu anda Çukurova'nın en büyük yaylası olan Akçatekir'de model uygulaması yapılıyor. Herkesin bildiği gibi Akçatekir Belde Belediyesi iptal edildi ve Pozantı Belediyesi'ne bağlandı. Büyükşehir kapsam alanında bulunuyor. Akçatekir'de en büyük sorun kanalizasyon sisteminin olmaması. Bu nedenle de evlerde hala fosseptik ile atık su ihtiyaçları gideriliyor. Yazın çok önemli sorun yok ama kışın kar yağışı nedeniyle fosseptik çukurları doluyor. Haliyle buraya yazlıkçılar gelmeye başladığında açılması gerekiyor. Zor bir durum yani. Bütün bu olumsuzluklara rağmen gerek Büyükşehir gerekse Pozantı Belediyeleri birlikte hareket ederek sorunu çözmeye çalışıyorlar. ASKİ Pozantı'ya vidanjör tahliyesi yapıyor hatta Şekerpınarı suyu kesilince büyük araçlarla su takviyesi yapılıyor. Yol Müdürlüğü de karayollarından sökülen asfaltları tüm Akçatekir sokaklarına kamyonlarla nakledip serdikten sonra silindirlerle sıkıştırıyor. Yine yaylada cadde ve sokaklarda sürekli temizlik yapılıyor. Sinek ilaçlaması ise her gün düzenli olarak yapılıyor. Bu çalışmalar şu an için sorunsuz sürüyor ama benim Akçatekir için dilek ve temennim var. Acilen kanalizasyon sorunu çözümlenmeli. Küçüktekir-Büyüktekir olarak bilinen bölgelerde üst geçitler otoyola paralel gidiyor. Duble yola dönüştürülmeli. Yeni yollar açılmalı." Okurumuzun önerilerini köşeme taşıdım. Umarım dikkate alınır ve Akçatekir daha iyi hizmete kavuşur.

GÜLMECE
Evden habersiz denize gidip eğlenen çocuklardan biri boğulma tehlikesi atlatır. Neyse ki etrafta başkaları da vardır, yetişip çocuğu kurtarırlar. Kendine gelince ilk cümlesi: "Eğer poğulup da ölseydum var ya, akşam babam tayaktan öldururdu beni!"

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Akçatekir ile ilgili dilek ve talepler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN