Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uyuşturucu satıcılarına polisten büyük darbe

Adana Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, bu yıl içinde uyuşturucu satıcılarına yönelik düzenlenen operasyonlarda 2 bin 405 kişinin gözaltına alındığını, 450'sinin tutuklandığını belirterek, "Zehir tacirlerinin ensesindeyiz" dedi

Giriş Tarihi: 19.7.2014
Adana Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek bu yıl içinde uyuşturucu satıcılarına yönelik düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 2 bin 405 kişiden 450'sinin tutuklandığını söyledi. Emniyet Müdürü Zeybek, 2014 yılı içinde uyuşturucu ticareti yapan sokak satıcılarına yönelik bin 850 operasyon yapıldığı belirterek, "Ekiplerimiz gece-gündüz bu zehir tacirlerinin peşinde. Geleceğimiz olan gençlerimizi bu zehir tacirlerinin tuzağına düşürmeyeceğiz" dedi.

5 TON ESRAR

Gerek Narkotik Büro Amirliği gerekse Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı güven, yunus timlerinin, sokak satıcılarının "Ensesinde" olduğunu vurgulayan Zeybek, "Yaptığımız seri operasyonlarda 5 ton 126 kilo 216 gram esrar, 298 kilo 786 gram eroin, 8 bin 517 adet uyuşturucu hap ile 3 bin 241 kök hint keneviri ele geçirildi. Operasyonlarımız aralıksız sürecek" diye konuştu.

"GECE-GÜNDÜZ GÖREVDEYİZ"
Adanalıların desteği sayesinde 365 gün, 24 saat uyuşturucu ile mücadele konusunda başarılı çalışmalar yürüttüklerini kaydeden Zeybek, "Gençlerimizin zararlı alışkanlıklardan korunması ve uyuşturucu madde olaylarını en aza indirmek için ekiplerimiz zaman ve mekan sınırı tanımadan çalışmalarına gece-gündüz kararlıkla devam etmektedir" şeklinde konuştu.

"AİLELER BİZE BAŞVURSUN"
Özellikle uyuşturucu konusunda ailelere de seslenen Zeybek, "Çocukları uyuşturucu kullanan ya da uyuşturucuya yönelen aileler Emniyet Müdürlüğü'ne gelerek bizlerden yardım isteyebilir. Biz elimizden gelen her türlü yardımı yapmaya hazırız. Çünkü o gençler bizim geleceğimiz. Zehir tacirlerinin eline düşmesine müsaade etmeyiz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uyuşturucu satıcılarına polisten büyük darbe
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN