Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yerel perakendeciler Mersin'de güçleniyor

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Başkanı Mustafa Altunbilek "Yerel zincirler, kültür şehrimiz Mersin'de de çalışmalarını yoğun sürdürüyor" dedi

Giriş Tarihi: 20.7.2014
Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) ve Çukurova PERDER 'in gerçekleştirdiği geleneksel iftar programında perakendeciler, üretici tedarikçiler ve resmi kurumlar bir araya geldi. İftar programında konuşan TPF Başkanı Mustafa Altunbilek, perakendeciler olarak 380 üye, 4 bin perakende nokta, 65 binden fazla çalışan ve toplamda 10 milyar dolar ciroyla sektörde hizmet verdiklerini söyledi. Altunbilek, "Organize perakendenin en büyük oyuncularından biri olan yerel zincirler, kültür şehrimiz Mersin'de de çalışmalarını yoğun olarak sürdürüyor" dedi.

EKONOMİYE KATKISI BÜYÜK

Yaptıkları çalışmalarla kendilerini geliştiren, değiştiren ve istikrarlı büyümelerini sürdüren yerel zincirlerin, sektöre ve ekonomiye çok büyük katkı sağladığını söyleyen Altunbilek, "Verilerine göre 2014 ün ilk çeyreğindeyse, ulusal zincirler yüzde 8 büyürken, yerel zincirler yüzde 13 lük bir büyüme gerçekleştirdi. Bu müşterilerimizin tercihini yerel zincirlerden yana kullandıklarının bir göstergesi olmuştur. Türkiye'ye teşekkür ederiz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yerel perakendeciler Mersin'de güçleniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN