Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aladağ'da sorunlar çözülecek

Adana Valisi Mustafa Büyük, Aladağ ilçesine yaptığı ziyarette yetkililer ve vatandaşlarla görüşüp eksik ve sorunlar hakkında bilgi aldı

Giriş Tarihi: 21.7.2014
Adana Valisi Mustafa Büyük, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek ve İl Jandarma Komutanı J. Albay Ünsal Bulut ile birlikte Aladağ ilçesini ziyaret etti. Vali Büyük, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlarla bir araya gelip, incelemelerde bulundu. Büyük, ilk olarak Kaymakam Tamer Kılıç'ı ziyaret edip ilçedeki genel durum hakkında bilgi aldı.

ANAHTARIMIZ DUYARLILIK

Vali Mustafa Büyük burada yaptığı açıklamada, "Yaşanılan sorunların çözümü, vatandaşlarımızın talep ve beklentilerinin karşılanmasının ve hizmetin anahtarı, ilgi, sevgi ve duyarlılıktır. Bu nedenle tüm ilçelerimizde, vatandaşların dile getirdikleri taleplere, hassasiyetle yaklaşılmalı ve çözümü için takibinin sağlanması gerekmektedir. Böylece devlet-vatandaş birlikteliğindeki karşılıklı memnuniyet had safhaya ulaşır" dedi.

YOL SORUNU VAR

Belediye Başkanı Mustafa Akgedik'i de ziyaret eden Vali Büyük, ihtiyaç duyulan hizmet ve yatırımlar hakkında bilgi aldı. Başkan Akgedik'in, Acıman Yaylası ile Kapuzbaşı Şelalesi'ndeki yol sorunu ile Aladağ- Pozantı yolunun bakım ve asfalt ihtiyacını belirtmesi üzerine Vali Büyük, görevi boyunca yerel yöneticilerin daima yanlarında olacaklarını vurguladı. Vali Büyük, tüm imkânları seferber ederek, Adana'nın merkez ve ilçelerinin sorunlarının çözümlenmesi ve vatandaşa hizmet götürülmesi için, hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacaklarını kaydetti.

SOKAKTA ESNAFLA BULUŞTU
Ziyaretlerin ardından, ilçedeki Ak Metal maden şirketi tesislerinde incelemelerde bulunan Vali Mustafa Büyük, ilçede yeni yapılan yirmi dört derslikli ilköğretim okulu binasını da gezdi. İlçe merkezinde esnaf ziyaretleri de yapan Vali Büyük, ilgiyle karşılandı. Aladağ esnafı, Vali Büyük'le sohbet edip sıkıntılarını dile getirdi. Merkez Camii avlusunda ilçenin en yaşlı insanlarından biri olan ve ikindi namazı vaktini bekleyen 98 yaşındaki Kasım Kırcılı'ya halini hatırını sorarak sohbet eden Vali Büyük, çocuklara da çeşitli hediyeler verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aladağ'da sorunlar çözülecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN