Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mezunlardan barış çağrısı

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Mimarlık Fakültesi mezuniyet töreninde Ortadoğu'da savaşın bir an önce durması çağrısı yapıldı

Giriş Tarihi: 21.7.2014
Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ), Mimarlık Fakültesi'nin 2013-14 akademik yılı bahar dönemi mezunları Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen törenle diplomalarını aldı. Çağıl Cansu Şanlıdağ'ın bir piyano resitali verdiği törende, Ortadoğu'daki savaşın sona ermesi için barış çağrısında bulunuldu.

HEPİMİZİN DÜNYASI

Mimarlık Fakültesi 18'inci dönem mezunları adına konuşan Çağlayan Kazma, "Özellikle Iraklı ve Suriyeli kardeşlerimizle kimimiz rahat iletişim kurdu, kimimiz dil problemi yaşadı. Bir tek şeyden eminim ki yüz yüze, göz göze geldiğimizde karşılıklı saygı, hoşgörü ve nezaketimiz en anlaşılır dilden daha çok şey anlatıyordu. Bu erdemleri terk etmedikçe bu dünyanın, 'hepimizin dünyasının' daha güzel ve barış dolu olacağına inanıyorum" dedi. Uluslararası öğrenciler adına konuşan Suriyeli Rama Jankie ise dünyaya seslenerek Ortadoğu'da akan kanın bir an önce durmasını istediğini söyledi.

KEPLER HAVADA UÇTU

Konuşmaların ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Bektaş, yüksek Lisanslarını tamamlayan öğrencilere, Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uğurcan Akyüz bölüm birincilerine, Mimarlık Fakültesi Koordinatörü Kozan Uzunoğlu bölüm ikincilerine¸ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Erdal Aygenç bölüm üçüncülerine, YDÜ Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Savaşan ise İç Mimarlık Bölümü'nden kardeşi Kıymet Savaşan'a diplomasını verdi. Dereceye girenlere hediyelerin de verildiği törende son olarak mezunlar kep atma coşkusu yaşadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mezunlardan barış çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN