Şahinbey'den anlamlı proje

Giriş Tarihi: 21.7.2014

Şahinbey Belediyesi'nin özellikle genç annelerin bebek bakımı hakkında bilgilenmesi için başlattığı "Hoş geldin Bebek" projesi başarıyla sürüyor

Gaziantep'te, anne sütünün önemi, bebeklerin bakımı ve uyulması gereken sağlık önlemlerinin özellikle yeni anne olan kadınlara anlatılması için Şahinbey Belediyesi'nce başlatılan "Hoş Geldin Bebek" projesi büyük başarı ile devam ediyor. Projede 20 bin bebeğe ulaşıldığını belirten Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 20. bininci doğan ikiz bebekleri eşi Elif Tahmazoğlu ile birlikte ziyaret ederek, onları kucağına aldı, sevdi ve birer Cumhuriyet altını taktı.

KISMET İKİZLEREYMİŞ

Beyazlar Mahallesi'nde oturan Tuğba ve Mehmet Fatih Aslan çiftinin ikiz bebekleri dünyaya geldi. Halil İbrahim ve Melih Burak adı verilen yavruların doğması aileyi sevince boğdu. Bu arada Şahinbey Belediyesi 20. bininci bebeğin doğduğu haberini aldı. Başkan Mehmet Tahmazoğlu eşi Elif Tahmazoğlu'nu yanına alarak hemen Aslan ailesinin evinin yolunu tuttu. Tahmazoğlu çifti bir bebekle karşılaşacaklarını beklerken, Aslan ailesi kucaklarına ikiz bebek verdi.

BEBEKLERİMİZİ SEVDİK

Başkan Tahmazoğlu, "Her şey nasip kısmet meselesi. Biz 20 bininci bebeği kucağımıza almayı beklerken, 20 bin birinci bebeği de kucağımıza aldık. Bir taşla iki kuş vurduk. Hem projemizi sürdürdük, hem de bebeklerimizi sevdik" dedi. Projenin amacına uygun olarak devam ettiğini belirten Başkan Tahmazoğlu, "Annelerimize, anne sütünün önemi ve devamlılığı, topuk kanının alınması, bebeğin aşıları, bebek bakımı ve lohusalık ile ilgili bilgiler verilirken belediyemizin armağanı olarak da bebek battaniyesi ve zıbın takımı hediye ediliyor" dedi.

BÜTÜN BEBEKLERİ KAPSIYOR
Projenin ilçede doğan tüm bebekleri kapsadığını, herhangi bir ayrım yapılmadan bebeği oban ailelerin ziyaret edildiğini söyleyen Tahmazoğlu, 2011 yılında başlattıkları projede, günde 2 ekiple ortalama 40 bebek ve anneye ulaşıldığını vurgulayarak şöyle konuştu: Sağlık Müdürlüğü ile imzaladığımız protokol çerçevesinde tüm kamu ve özel hastanelerden günlük doğum listeleri alınarak içinde hemşirenin de yer aldığı iki ekiple ziyaretlerimizi yapıyoruz. Uzman Çavuş Mehmet Fatih Aslan ise yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, "Bir bebek beklerken ikiz oğulumuz oldu. Eşim de ben de bebek bakımı konusunda tecrübesiziz" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şahinbey'den anlamlı proje
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN