Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çavuşoğlu'ndan İsrail'e sert tepki

AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, İsrail'in Filistin'e yaptığı katliamı kınayarak, bir tek biz dur diyoruz"dedi

Giriş Tarihi: 22.7.2014
Mersin Suphi Öner Öğretmenevi'nde AK Parti İl Başkanlığı tarafından 'Ahde Vefa' adıyla düzenlenen iftar programına katılan AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, İslam coğrafyasında şuanda kan ve gözyaşının hakim olduğunu ve dünyanın bu katliamlara sessiz kaldığını söyledi.

ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL

Birçok ülkenin dünyanın gözü önünde yaşanan katliama sesiz kaldığını belirten Çavuşoğlu, "İsrail birkaç gündür hava saldırıları ile Gazze'yi bombalıyor. Daha öncede fosfor bombaları ile çocukları, bebekleri, gençleri ve kadınları katleden İsrail, hem havadan hem karadan saldırıları ile yine kadınları, çocukları ve gençleri hedef almıştır. Maalesef, dünya bu vahşete sessiz kalmaktadır. Hatta birçok medeniyetin beşiği diye kendini adlandıran ülkeler, İsrail tarafında yer almaktadır. Bunu anlamak mümkün değil. Hiç bir ilke, hiçbir ahlak kuralı, hiçbir vicdan bunu kabul etmez. Bizde kesinlikle Türkiye olarak, Ak Parti olarak, bir Müslüman olarak varsa bile böyle kural, varsa böyle bir ilke, biz bunu tanımıyoruz" dedi.

İKİYÜZLÜLÜKTEN BIKTIK

Avrupa Birliği'nin İsrail katliamları konusunda gerekeni yapmadığını söyleyen Çavuşoğlu, "Demokrasinin savunucusu kesilen, başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere onlara şunu söylüyoruz: Bıktık sizin çifte standardınızdan, bıktık sizin iki yüzlülüğünüzden. Bir taraftan diyeceksiniz ki demokrasiyi savunuyoruz, bir taraftan diyeceksiniz ki insan hakları, bir taraftan diyeceksiniz ki uluslararası hukuk kuralları. Ama İsrail'in insan haklarını çiğnediğini, yaşam hakkını ihlal ettiğini görmezden geleceksiniz, sivilleri öldürdüğünü görmezden geleceksiniz ve utanmadan sıkılmadan İsrail'in yanındayız diyeceksiniz. İşte o zaman ben size ikiyüzlüsünüz derim" diye konuştu.

SEÇİMLER ZAFERLE

Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili de açıklamalarda bulunan Çavuşoğlu, "Seçimlerde Türkiye'nin en doğru kararı vereceğine eminim. Biz Cumhurbaşkanı'nı halk seçsin diye referanduma giderken bize tepkiler yağmıştı. Şimdi hepsi iyi referanduma gitmişiz diyor. Açıkça teşekkür etmeye cesaret edemiyorlar. Biz Ak Parti olarak halkımıza en doğru kararı verdiği için teşekkür ederiz. Onlar seçimlerde de en doğru kararı vereceklerdir" ifadelerini kullandı. Seçimlerde sandıklara sahip çıkılması gerektiğini belirten Çavuşoğlu, "Seçimlerde işimiz kolay gibi görünse de sandıklarda ne olacağı belli olmaz. Sandıklara sahip çıkmalıyız. Yerel seçimlerde Antalya'da sandıklara sahip çıkmasaydık kazandığımız seçimi veriyorduk" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çavuşoğlu'ndan İsrail'e sert tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN