Adana'nın turizmini sağlık sektörü taçlandırdı

Giriş Tarihi: 24.7.2014
Turizmden bugüne kadar umduğunu bulamayan Adana'nın sağlık turizmini geliştirerek bu konuda söz sahibi olabileceğini belirten Adana Ticaret Odası (ATO) Başkan Yardımcısı Halis Bayrak, bunun için de uluslararası havaalanına ihtiyaç olduğunu söyledi. ATO olarak Adana'yı Çukurova Bölgesi'nin merkezine koyduklarını belirten Halis Bayrak, Suriye, Irak, Libya'daki hastaların ağırlıklı olarak Adana'ya geldiklerini söyledi. En büyük hedeflerinin uluslararası havaalanının açılması olduğunu ifade eden Bayrak, "Bu havaalanı açıldıktan sonra Avrupa'dan hasta alırız. Türki devletlerinden alabiliriz. İngiltere'den de, Yunanistan'dan da, Rusya'dan da alabiliriz" diye konuştu.

FİYATLAR VE SÜRE

Adana ile Mersin arasına kurulması planlanan uluslararası havaalanı ile ilgili çalışmaların durağanlığına dikkati çeken Bayrak, bu konunun sadece Adana için değil, tüm bölge için büyük önem taşıdığına vurgu yaptı. Yurt dışındaki sağlık işlemleri randevuları için uzun süre verildiğini kaydeden ATO Başkan Yardımcısı Halis Bayrak şöyle devam etti: "Yurt dışında bir ameliyat için 90-120 gün, MR çektirmek için 60-90 gün arası tarih veriyorlar. Oysa biz zaman açısından çok daha kısa sürede hem hastanın teşhisini hem de tedavisini yapabiliyoruz. Üstelik bu işlemleri çok daha ekonomik yapıyoruz. Örneğin Avrupa'da doğum yaptırmak 10-15 bin dolar arası değişirken Türkiye'de pahalı diye adlandırdığımız bir hastanede 4-5 bin liraya doğum yaptırabilirsiniz. SGK ile çalışan yerlerde ise bu rakam 800 liraya kadar düşmektedir."

SAĞLIKTA ÜST

ATO Başkan Yardımcısı Halis Bayrak, "Doğum konusunda Avrupa'daki hastalara 5 bin dolar rakam versek 3 bin dolar da yanında gelen eşine dostuna Mersin'i, Adana'yı, Şanlıurfa'yı gezdirsek 8 bin dolara hem doğumunu yaptırmış oluruz hem de tatil" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana'nın turizmini sağlık sektörü taçlandırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN