Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Tavuk çiftlikleri ile ilgili açıklama aldım

Giriş Tarihi: 25.7.2014
Geçtiğimiz pazartesi günü Çamlıyayla yolu Belçınar Mahallesi mevkiinde tavuk çiftliklerinin ağır kokusundan rahatsız olan okurumuzun şikayetini köşeme taşımıştım. Okurumuz ağır koku nedeniyle rahatsız olduklarını dile getirmişti. Çamlıyayla Kaymakamı Gülhani Ozan Sarı bize bir açıklama yaptı. Aldığımız teknik bilgileri ben de sizlerle paylaşıyorum. Burada tavuk çiftlikleri 10 yıldan beri mevcut. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu yatırımcılara ciddi oranda hibe yapıyor. Yani tavuk çiftliklerini işletenler önemli ölçüde hibeler alıyorlar. Bu nedenle de tavuk çiftliklerinin sayısı gittikçe arttı. Şu anda 19 adet tavuk çiftliği bulunuyor. 20. işletme sırada, yani ruhsat başvurusu yapmış. Ama bölgede oturanlar itirazda bulunmuşlar. Hatta mahkemelik durumları devam ediyor. Kaymakam Sarı, yaşanan olumsuzluklardan sonra belediye yetkilileriyle görüşmüş. Bundan sonra o bölgeye tavuk çiftlikleri kurmak isteyenlere ruhsat verilmeyeceği konusunda karar çıkmış. Yeni kurulacak tavuk çiftlikleri için oturma alanlarının daha az bulunduğu bölgelerde izin verilecek. Sanırım okurumuz da aydınlanmıştır. Belçınar Mahallesi'nde yeni tavuk çiftliklerine bundan sonra izin yok.

YAYA YOLU VAR AMA REFÜJE ÇIKIYOR
Adana'dan bir kaldırım şikayeti aldım. Hani bulvarlarda şerit çizilip sonu refüjlere çıkan yaya yollarıyla ilgili. Okurumuz çektiği fotoğrafı da bize gönderdi. Mahfesığmaz'da bulunan yolun fotoğrafı. Gördüğünüz gibi yaya kendine işaretle ayrılan yoldan geçip refüjü aşarak karşıya geçebiliyor. Belli ki yarım kalmış. Böyle yollar güzel ama yayaların geçeceği alanda orta refüjü de düzenlemek gerekmiyor mu? Haliyle insanlar tepki gösteriyor.

GÜLMECE
Temel Cemal'e telefon eder, sekreter çıkar. "Teleseçretere not pırakacaytum" der. "Bana da bırakabilirsiniz der" sekreter. Temel uzun bir süre ses çıkarmayınca, sekreter kız ne olduğunu sorar. Temel cevap verir, "Haçan sinyal vermedunuz daa."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Tavuk çiftlikleri ile ilgili açıklama aldım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN