Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlık eğitimi uluslararası standartlarda

Giriş Tarihi: 25.7.2014
KKTC'de ilkleri yaşatan Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) bünyesinde yer alan Sağlık Bilimleri Fakültesi, uluslararası standartlarda, üstün nitelikli, teknolojiye hakim olan, sağlık çalışanları yetiştiriyor. Fakültede, Beslenme ve Diyetetik Bölümü, Hemşirelik Bölümü, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü ve Sağlık Kurumları Yönetimi Bölümü olmak üzere 4 bölüm bulunuyor.

ARAŞTIRMA OLANAKLARI

YDÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi uluslararası standartlarda eğitim-öğretim programı uygulayarak ve araştırma olanakları sunarak, çağdaş ve evrensel etik değerler ışığında, yenilikçi, yaratıcı, katılımcı ve eleştirel bakış açısına sahip, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı üstün nitelikli diyetisyen, hemşire, fizyoterapist ve sağlık kurumları yöneticisi yetiştirmek, araştırma, eğitim ve hizmet alanlarındaki üretimini toplum yararına sunmak ve sürekli gelişmek misyonu ile lisans ve yüksek lisans eğitimine devam ediyor.

MEZUNLAR İŞ BAŞINDA

Beslenme ve Diyetetik Bölümü, 'beslenme ve diyetetik lisans diploması' veren dördüncü, KKTC'deki mevcut üniversiteler içerisinde ise 'ilk' beslenme ve diyetetik bölümü. Hemşirelik Bölümü, KKTC'deki mevcut üniversiteler içerisinde ilk hemşirelik bölümü olma özelliğine sahip. Beslenme ve Diyetetik Bölümü ve Hemşirelik Bölümü 2010-2011 eğitim ve öğrenim yılında ilk mezunlarını verdi. Fakülteden mezun olan diyetisyenler ve hemşireler KKTC'de başta YDÜ Hastanesi olmak üzere özel ve kamuya ait kurumlarda görev yapıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık eğitimi uluslararası standartlarda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN