Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana ve mersin'de erdoğan coşkusu

Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Erdoğan'ın Adana'nın ardından Mersin mitingi de coşku içinde geçti. Erdoğan, Mersinlilere "Bizim hizmet sevdamız asla bitmez" diye seslendi

Giriş Tarihi: 26.7.2014
Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 10 Ağustos'taki Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi çıktığı Türkiye turunda Adana ve Mersin durağında halkla kucaklaştı. Erdoğan'ın mitingleri, aşırı sıcak ve neme rağmen büyük ilgi gördü. Binlerce kişiyle aynı anda iftar sofrasına oturan Erdoğan, Adana'ya bir yılda 16 katrilyonluk yatırım yaptıklarını, Mersin'de de devam eden tüm projelerin tamamlanacağını söyledi. Başbakan Erdoğan'ı dinlemek için bunaltıcı havaya aldırış etmeyen on binlerce vatandaş miting alanına akın etti.

HALKIN SEVGİSİ MORAL VERDİ

Erdoğan'ın Çukurova çıkarmasında ilk durağı Adana oldu. Uğur Mumcu Meydanı'nda coşku içindeki on binlerce kişiye seslenen Erdoğan, 12 yılda Adana'ya yapılan hizmetleri hatırlattı. Erdoğan, "12 yılda Adana'da 16 katrilyon liralık hizmet ürettik" dedi. Başbakan Erdoğan, Adana'da bin 500 yataklı dev şehir hastanesi ile Adana'nın da yararlanacağı ve Mersin il sınırları içinde Çukurova Bölgesel Havalimanı inşaatının sürdüğünü belirtti. Erdoğan ayrıca Adana'da güney çevre yolu çalışmalarının devam ettiğini kaydetti. Erdoğan, karşılaştığı sevgi gösterileriyle moral bulduğu mitingin ardından, 5 Ocak Stadı'ndaki programda 16 bin vatandaşla iftar yaptı.

MERSİN'E YÜREKTEN SELAM

Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mersin'de düzenlenen mitingde de kendisini dinlemeye gelen on binlerce vatandaşa hitap etti. Erdoğan, konuşmasına "Eshabı Keyf'in şehri, Hz. Danyal Peygamberin şehri, kardeşliğin, hoşgörünün şehri Mersin seni yürekten selamlıyorum" diyerek başladı. İktidarları dönemince Mersin'e yapılan yatırımlara değinen Erdoğan, 12 yılda il genelinde 11 milyon liralık hizmet üretildiğini vurguladı. Yeni yatırımlar hakkında da bilgi veren Erdoğan, Tarsus sınırları içindeki Çukurova Bölgesel Havalimanı'nın 15 milyon yolcu kapasiteli olacağını kaydetti.

SICAĞA KİMSE ALDIRMADI
AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, Ramazan ayı olmasının yanı sıra yakıcı sıcak ve nem altında yapılan Adana mitinginde Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı yalnız bırakmayan vatandaşlara teşekkür etti. Fikret Yeni, "Adanalılar, Ramazan ayı olmasının yanı sıra, yakıcı sıcağa ve bunaltıcı neme aldırmadan, Recep Tayyip Erdoğan sevgisiyle, bu tarihi mitinge geldi. Ayrıca 5 Ocak Stadyumu'ndaki iftarda da bizleri yalnız bırakmadı. 10 Ağustos'taki Cumhurbaşkanlığı seçiminde de yalnız bırakmayacaklarının garantisini verdi" şeklinde konuştu.

SAHİL YOLU MÜJDESİ
Kazanlı-Seyhan sahil projesi hakkında da bilgi veren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan "Aynı şekilde Kazanlı bölgesinde hayata geçireceğimiz, 10 bin yatak kapasiteli turizm bölgesi ile ilgili olarak kamulaştırma problemleri var. Bunları aşıp projemize başlayacağız" şeklinde konuştu. Akdeniz sahil yolunun büyük bir kısmının tamamlandığı müjdesini de veren Başbakan Erdoğan, kalan kısımlar için de çalışmaların sürdüğünü belirterek "Silifke, Taşucu, Ovacık yolu üzerindeki Boğsak Tüneli'nin yapımını bitirdik. Mersin Karaman karayolu bağlantısının büyük bir kısmını bölünmüş yol olarak tamamladık, kalan kısmını da 2 yıla kadar tamamlıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana ve mersin'de erdoğan coşkusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN