'Facebook tuzaklı fuhuş' zanlılarına ceza yağdı

Giriş Tarihi: 27.7.2014
Adana'da internetteki sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta tuzağına düşürdüğü 3'ü yaşı küçük 7 kıza "Sizi Münevver Karabulut'tan beter ederim" diye tehdit ederek önce tecavüz eden, ardından para karşılığında erkeklere pazarladığı ileri sürülen tutuklu S.Lütfü Ö.(33) 52 yıl hapse mahkum edildi. 4 sanık ise 5 yıl ile 17 yıl arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı. 29 sanık hakkında ise beraat ve davanın düşürülmesi kararı verildi.

"FACEBOOK TUZAĞI"

Emniyet Müdürlüğü Ahlak Masası ekipleri, 2011 yılında küçük yaştaki kızların Facebook üzerinden fuhuşa sürüklendiği ihbarı üzerine harekete geçti. Polis küçük kızları tuzağa düşürdüğü ihbar edilen S. Lütfü Ö.'ün telefonunu dinlemeye aldı. Polisler, önce tecavüze uğrayan ve erkeklere pazarlanan 3'ü yaşı küçük, 7 kıza ulaştı. Kızlar, S. Lütfü Ö.'ün kandırıp, tecavüz ettiğini öne sürüp, zorla cinsel ilişkiye girdikleri kişilerin isimlerini de verdi.

'MÜNEVVER'DEN BETER
S. Lütfi Ö.'nün, sanal alemde sevgili oldukları kızlarla yüz yüze görüşüp lüks otomobille gezdirdiği, okullarına götürüp getirdiği iddia edildi. Tuzağına düşürdüğü kızların cinsel ilişki teklifini red etmesi üzerine de "Seni Münevver'den beter yaparım. Seni parçalara ayırırım kimse bulamaz" dediği öne sürüldü. İddialar arasında tecavüz edilen kızların uygunsuz görüntülerinin de çekilip, tehdit amaçlı kullanıldığı ve 150 ile 400 lira arasında erkeklere pazarlandığı da iddialar arasında yer aldı. 34 kişi gözaltına alındı. 6'sı tutuklu sanıklar hakkında dava açıldı.

CEZA YAĞDI

Adana 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yaklaşık 4 yıl devam eden ve davada tek tutuklu olan S.Lütfi Ö. ile diğer sanıklar haklarındaki suçlamaları kabul etmedi. Mahkeme, 29 sanık hakkında beraat ve davanın düşmesi kararı verdi. S. Lütfi Ö. hakkında ise 5 kıza karşı "Cinsel istismar, hürriyetten yoksun kılma ve fuhşa teşvik" suçlarından 52 yıl hapis cezası verildi. Gökhan D. ise 2 kıza karşı " Hürriyetten yoksun kılma, cinsel istismar ve "suçundan 17 yıl, Erdal A.,Gülşah Y. ve Cuma O. " Fuhşa teşvik" suçundan 5'er yıl, müşteki sanık Esra D. ise 6 yıl 8 ay hapse mahkum oldu. Gökhan D. hakkında yakalama kararı çıkarıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Facebook tuzaklı fuhuş' zanlılarına ceza yağdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN