Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir gülücük için

Adana Valiliği işbirliğinde Her Şey Bir Gülücük İçin Derneği'nin yürüttüğü İşitme Engelliler İletişim Merkezi (İEİM) kampı, Optimum Outlet AVM'deki etkinlikle tamamlandı

Giriş Tarihi: 2.8.2014
Her şey Bir Gülücük İçin Derneği'nin, Adana Valiliği işbirliğinde gerçekleştirdiği Adana İşitme Engelliler İletişim Merkezi (İEİM) kampı sona erdi. Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Projesi (SODES) kapsamındaki kampın son gününde Optimum Outlet AVM'nin konuğu olan işitme engelliler, dolu dolu bir günle final yaptı. İşitme engelli çocuklar, önce Playbowling'de bowling oynayarak eğlendi. AVM'yi bir baştan diğerine gezen çocuklar, Tarihi Kazancılar Restoran'da öğlen yemeği yedi. Ziyafete dönüşen yemeğin ardından buz pistine geçen işitme engelliler, buz pateni yapmanın da keyfine vardı. Vali Yardımcısı Halis Arslan da çocukları final gününde yalnız bırakmadı. Çocuklar, 'Baba Valimiz' dedikleri Arslan'a üzerinde işaret dilinde "Seni seviyorum" anlamına gelen işaretin resmedildiği bir tablo armağan etti.

İŞARET DİLİNİ ÖĞRENDİLER
Her Şey Bir Gülücük İçin Derneği (HŞBGİ) Başkanı ve İşitme Engelliler İletişim Merkezi (İEİM) Proje Geliştirme Müdürü Rose Donna Scott ise kampta 250 öğrencinin işaret dilini öğrendiğini belirterek, duyduğu mutluluğu dile getirdi. Scott, 2011 yılının Eylül ayında açılan İEİM'nin, çalışmalarına hız kesmeden devam ettiğini belirterek, "Bu yıl 250 kişi Türk İşaret Dili (TİD) kursunu tamamladı. Aralarında toplumun her kesiminden bireyler var" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir gülücük için
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN