Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Okulun harç ödemesi iş bulduktan sonra

Giriş Tarihi: 2.8.2014
KKTC'de ilk ve tek denizcilik ve sivil havacılık üniversitesi olan Girne Üniversitesi Pilotaj Programı tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı öğrencilerine ÖYS ek kontenjanda büyük bir fırsat sunuyor. Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Pilotaj Bölümü'nde üniversite eğitimi almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı öğrencilerin eğitim harçlarını, mezun olup işe başladıktan sonra ödemeye başlayacakları bir fırsatlar paketini hayata geçirdi.

PİLOT İHTİYACI ÇOK YÜKSEK

Girne Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlkay Salihoğlu, dünya sektörel gelişim endeksinde öne çıkan havacılık sektöründe, Türk Hava Kurumu verileri ile 2020 yılına kadar Türkiye'nin her yıl 800 yeni pilota ihtiyaç duyduğunu ve şu anda Türkiye'de 300 yabancı pilotun görev yaptığını belirtti ve bu rakamın bile Türk havacılık sektörünün en kısa sürede daha fazla pilota ihtiyaç duyduğunun göstergesi olduğunu söyledi.

ÖĞRENCİYE TAM DESTEK
Prof. Dr. İlkay Salihoğlu öğrencilerine profesyonel hayatlarına giden yolda tam destek verme misyonlarının bir göstergesi olarak, TC Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ve KKTC Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu'na akredite Girne Üniverisitesi'nin pilotaj bölümünde üniversite eğitimi almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı öğrencilerin eğitim harçlarını mezun olup işe başladıktan sonra ödemeye başlayacakları bir fırsatlar paketini hayata geçirdiklerini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okulun harç ödemesi iş bulduktan sonra
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN