Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sokak hayvanlarına beslenme noktaları

Giriş Tarihi: 2.8.2014

Şehitkamil Belediyesi hayata geçirdiği uygulama ile hayvanların aç ve susuz kalmasını önlüyor

Gaziantep'te Şehitkamil Belediyesi tarafından susuzluk ve açlık çeken sokak hayvanları için parklara yerleştirilen "Beslenme Noktaları" yaz sıcağında sokak hayvanlarının kurtuluşu oluyor. Beslenme noktaları Şehitkamil Belediyesi tarafından oluşturulurken vatandaşların, hayvanların aç ve susuz kalmaması için bu noktalara yemek ve su koymak için adeta birbirleriye yarıştıklar gözlendi.

VATANDAŞTAN DESTEK
Şehitkamil Belediyesi tarafından ilçe genelinde bulunan bir çok parka, sokak hayvanlarının aç ve susuz kalmaması için yerleştirilen 'Beslenme Noktaları' vatandaşların yoğun ilgisini çekiyor. Hava sıcaklıklarının normallerin üzerinde seyretmesi nedeniyle susuzluk ve açlık çeken sokak hayvanları vatandaşlar tarafından büyük özeniyle bakılıyor. Vatandaşlar, hayvanların aç ve susuz kalmaları için beslenme noktalarına sık sık ekmek ve su bırakıyor. Bu sayede birçok sokak hayvanı bırakılan ekmek ve su ile hayatta kalma mücadelesini sürdürüyor.

DUYARSIZ KALMAYIN

Projenin olumlu bulduğunu belirten vatandaşlar, "Belediyemiz sokak hayvanları için bir çok parkımıza beslenme noktaları koymuş. Hayvanlarımız için beslenme noktamızı ne ekmeksiz ne de susuz bırakıyoruz. Belediyemizin sokak hayvanları için yapmış olduğu bu hizmeti çok olumlu buluyoruz. Yoldan gelen geçen vatandaşlarımızın da bu beslenme noktalarına duyarlı olmalarını tavsiye ediyoruz" dedi.

BELEDİYEYE TEŞEKKÜR
Canlı Hayatını İyileştirme Derneği (CAHİDE) Başkanı Cengiz Bayram ise, Şehitkamil Belediyesi'nin sokak hayvanları için yapmış olduğu bu projeyi çok olumlu bulduklarını ifade ederek, "Hayvanlara çok değer veren bir Peygamberin ümmetiyiz. Peygamber Efendimizin hayvanlara yönelik çok önemli uygulamaları var, hayvanlara verdiği değer var. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu'nu tebrik ediyorum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sokak hayvanlarına beslenme noktaları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN