Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hem belediyeden hem de partiden

Giriş Tarihi: 4.8.2014

Hem CHP yönetiminde yer alıp hem de Mersin Büyükşehir Belediyesi'nden bin 183 liraya kadar maaş alanların, biri hariç işten ayrılmadığı öğrenildi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin il ve ilçe yönetimlerinde görevli olan, öte yandan eski Başkan Macit Özcan döneminden bu yana Mersin Büyükşehir Belediyesi'ne ait firmadan maaş alan isimlerin, bir kişi hariç işten ayrılmadığı öğrenildi. Edinilen bilgiye göre, belediyeye ait şirketten aylık bin 183 liraya varan aylık maaş alanlardan sadece Recai Bolat firmadan istifa etti.

BAŞKAN AÇIKLAMIŞTI

Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 27 Mayıs tarihinde düzenlediği basın toplantısında belediyeden maaş alan CHP'li yöneticilerin ismini açıklamıştı. Kocamaz'ın açıkladığı isimler arasında Zeki Karakoyun, Jale Taştan, Arzu Erkoç, Sema Atamar Mazı, Ali Karakuş ve Hüseyin Bulut bulunuyordu. Belediyeye ait şirketlerden dolgun maaş alanlardan şimdiye kadar sadece Recai Bolat'ın işinden istifa ettiği, diğerlerinin ise maaş almayı sürdürdüğü, firmanın ihale süresi dolana kadar da devam edecekleri öğrenildi.

İŞE GELMEYENLER VARDI
Konuyla ilgili olarak SABAH Güney'e konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz "Önceki dönemde işe gelmeden maaş alanlar vardı. Halkımızın haklı tepkisi doğrultusunda bu gidişata dur dedik. Mersin Büyükşehir Belediyesi'nde artık hiç kimse işe gelmeden maaş alma keyfini yaşamıyor, yönetimde olduğumuz süre içerisinde de yaşayamayacak. Böyle bir şeye asla müsaade etmeyiz" dedi.

11 BİN LİRA ALAN VAR
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın dikkat çektiği 'çalışmadan yüksek maaş alanlar'la ilgili listeler kamuoyundan büyük tepki gördü. Listelere göre Macit Özcan döneminden bu yana bazı Büyükşehir Belediyesi çalışanları, 11 bin lirayı geçen ücretler alıyor. İddialara göre bu kişilerin büyük bölümü işe gitmiyor ve sadece maaş günleri bankamatikten paralarını çekiyor.

BAŞIBOŞLUK VARDI
Seçimlerden bir süre sonra düzenlediği basın toplantısı ile bu yöndeki birçok kişinin ismini kamuoyu ile paylaştığını ve bu toplantının ardından belirlenen isimlerin büyük bölümünün emekliliklerini istediklerini söyleyen Başkan Kocamaz "Mersin Büyükşehir Belediyesi'nde büyük bir başıboşluk vardı. İnsanlar çalışmadan, yorulmadan para kazanmak istiyordu. Ancak bizim olduğumuz yerde bu mümkün değil. Bunu anlayanların birçoğu şimdi emekli olmaya hazırlanıyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hem belediyeden hem de partiden
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN