Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MTOSB'ye yatırım çağrısı

Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi her geçen gün gelişim göstererek ülkenin en önemli sanayi merkezlerinden biri olma yolunda ilerliyor

Giriş Tarihi: 4.8.2014
MERSİN-TARSUS Organize Sanayi Bölgesi'nin 1993 Yılında 380 hektarlık alan üzerinde faaliyet göstermeye başladığını belirten MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, "Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi, 2. Bölge'nin kurulması ile birlikte 660 hektar alana ulaşarak Tarsus'a 12, Mersin'e ise 24 km uzaklıktaki merkezi konumu ile bölgede sanayicilerin gözdesi bir durumda" dedi.

İSTİHDAM ARTIYOR
MTOSB'nin istihdam oranının her geçen gün artığını belirten MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, "2. Bölge'deki inşaat halindeki firmaların faaliyete geçmesi ile birlikte istihdam oranının daha da artması beklenirken, MTOSB'de ağırlıklı sektör olarak; demir ve çelik sanayi, gıda sanayi, plastik sanayi, kimya sanayi, makine sanayi ve cam sanayi bulunmakta. MTOSB'de 1. ve 2. Bölge'nin arsa tahsislerinin tamamlanmasının ardından şimdi de Mersin'in istihdamına doğrudan katkı sağlayacak, sanayinin gelişimi açısından oldukça önemli olan 3. Bölge'nin çalışmalarına başlandı" dedi. MTSOB'nin Mersin Limanı ve serbest bölgeye olan 22 km'lik uzaklığı ile ulaşım konusunda yatırımcılara büyük bir kolaylık sağladığını vurgulayan Başkan Sabri Tekli, "MTOSB, Mersin sanayisinin lokomotifidir. Bu lokomotifin daha güçlü bir şekilde yol alması için yönetim kurulumuzdaki arkadaşlarımız ile birlikte durmadan çalışıyoruz. 3. Bölge'nin de faaliyete girmesi ile birlikte MTOSB toplamda 1000 hektar alana sahip olacaktır. Bölgedeki yatırımcılarımızı MTOSB'ye davet ediyoruz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MTOSB'ye yatırım çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN