Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Annelerinden ayrılmayacaklar

Gaziantep Cengiz Gökçek Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi yeni yoğun bakım ünitelerine kavuştu

Giriş Tarihi: 5.8.2014
Gaziantep Cengiz Gökçek Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi yapılan yatırımlarla yeni yoğun bakım ünitelerine kavuşurken mevcut yoğun bakımları da genişledi. Böylelikle doğum sırasında fenalaşarak başka hastanelere sevk edilmek zorunda kalan anneler artık sevk edilmiyor. Özellikle son 2 yılda hastane için ayrılan bütçe ile yoğun bakım üniteleri için yatırım yapan hastane yönetimi, hastanede hiç bulunmayan 5 yataklı erişkin yoğun bakım ünitesini de hizmete sundu.

3A SEVİYESİNE ÇIKTI

Gaziantep Cengiz Gökçek Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi Başhekimi Dr. İbrahim Murat Onkun, özellikle hastanenin yoğun bakımları konusunda çalışma yaptıklarını belirterek, "Bizim için ayrılan bütçe ile son 2 yılda 11 yataklı yeni doğan yoğun bakım ünitesini 2A seviyesinden 3A seviyesine çıkardık. Ayrıca buna ek olarak 10 yataklı 3A seviye yeni doğan yoğun bakın ünitesini hastanemize kazandırdık" diye konuştu.

SIKINTILI DÖNEM BİTTİ
Başhekim Dr. Onkun "Tabii bunların yanında bizim için en önemli olan yetişkinler için yoğun bakım ünitemizin olmamasıydı. Hastanemizde bu yoğun bakım olmadığından dolayı durumu ağırlaşan ve doğum yapmak üzere olan anne adaylarımızı başka hastanelere sevk etmek zorunda kalıyorduk. Bu da hasta ve yakınları için büyük bir sıkıntı olabiliyordu. Bu durumu ortadan kaldırmak için yetişkin yoğun bakım ünitemizi hayata geçirmeye karar verdik. Yaptığımız çalışmalar sonucu şuanda 5 yataklı erişkin yoğun bakım ünitemiz bulunuyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Annelerinden ayrılmayacaklar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN