Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haksız maaşa vatandaş tepkili

Giriş Tarihi: 5.8.2014

Mersin'de CHP il ve ilçe yönetimlerinde yer alan bazı isimlerin aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi'ne ait şirketlerden her ay maaş almasına, vatandaşlar 'istifa' çağrısıyla tepki gösterdi

SABAH Güney'in 'CHP'lilere kıyak maaş' başlıklı haberini okuyan Mersinliler, eski Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan'a ve CHP yönetiminde yer alan bazı isimlerin Mersin Büyükşehir'den her ay maaş almasına tepki gösterdi. Vatandaşın vergilerinin birilerine haksız kazanç sağladığını iddia eden Mersinliler, söz konusu isimlerin belediyeye ait şirketlerden istifa etmesini istedi.

HÂLÂ ÇALIŞIYORLAR

Mersin gündemini meşgul eden olayın fitili, Başkan Burhanettin Kocamaz'ın 27 Mayıs'ta düzenlediği bir basın toplantısında ateşlendi. Kocamaz, CHP ile ve ilçe yönetiminde yer alan bazı kişilerin belediyeye ait şirketlerde de çalışarak her ay maaş aldığını açıkladı. Kocamaz'ın açıkladığı isimlerden Recai Bolat şirketten istifa ederken, Zeki Karakoyun, Jale Taştan, Arzu Erkoç, Sema Atamar Mazı, Ali Karakuş ve Hüseyin Bulut çalışmaya devam etti.

ETİK DEĞİL

Belediyeye ait şirketlerde çalışan isimlerin, ihale süresi bitene kadar görevde kalması beklenirken SABAH Güney'in haberi üzerine bazı kişilerin istifa hazırlığında olduğu iddia edildi. Yasal olarak bir kısıtlama olmamasına rağmen etik olarak böyle bir uygulamanın kabul edilemeyeceğini belirten vatandaşlar ise partilileri istihdam eden eski başkan Macit Özcan ve o isimlere tepki gösterdi.

VATANDAŞ GÖRÜŞÜ:
İNSANLAR FARK ETTİ
Mersin'de yaşayan Mahmut Karataş (56): "Haberi okuduk ve yapılan yolsuzlukları gördük. Biz bir belediye başkanının şehrine yatırım yapmasını beklerken o partisinde olan insanlara maaş bağlamış. İnsanlarda bunun farkında oldu ki o başkanı gönderdiler."

KOCAMAZ'I KUTLUYORUM
Duruma tepkili olan Veli Torlu (57): "Mersin'in hemen hemen her konuda eksiği var. Başkan, arkadaşlarına maaş bağlayacağına Mersin'e baksaydı hala başkanlık görevine devam ederdi. Bu haksızlıkları, yolsuzlukları ortaya çıkardığı için Burhanettin Kocamaz'ı kutluyorum."

ŞİMDİ SEÇİM OLSA
Vatandaşlardan Şinasi Yenmez (63): "Macit Özcan'ın bu gizli işleri artık ortaya çıkıyor. Kim bilir daha ne kadar daha çıkacak. Şimdi o gizli olayları aydınlığa çıkaran Başkan Burhanettin Kocamaz var. Şimdi seçim yapılsa yüzde 50 oyla yine Kocamaz başkan olur."

TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ
AK Parti Mersin İl Başkanı İsmail Taşpınar, milletin memleketin parasının yandaşlara peşkeş çekildiğini söyleyerek, "Tamamen yandaşa kıyaktır bunun adı. Bu tür işler geçmişten beri CHP zihniyetinin alışkanlığıdır. 15 yıl boyunca yandaşlara ne kadar para gitmiş bunu şimdiki başkanın açığa çıkarmasını bekliyoruz. CHP ile şimdiki başkanın partisi MHP bugün bir ortaklık içinde. Şimdiki başkan bu ortaklıktan dolayı geçmişte yaşananları örtmek isteyebilir. Biz de bunun takipçisi olacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haksız maaşa vatandaş tepkili
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN