Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Sarıçam Deresi mikroptan geçilmiyor

Giriş Tarihi: 5.8.2014
Adana'dan Sarıçam Mahallesi'nden bir şikayet aldım. Okurumuz tahliye kanalının kirliliğinden şikayet ediyor. Diyor ki; Sarıçam ile Özgür Mahallesi arasında bir kanal var. İnanın şu anda pislikten geçilmiyor. Kanalın içi berbat durumda. Alt tarafta göstermelik temizlik yaptılar ama üst taraf öylece kaldı. Yani yarım bırakıldı. Bu Sarıçam Deresi nasıl ıslah olacak biz de merak ediyoruz. Okurumuzun şikayetini ve isteğini köşeme taşıdım. Umarım kanal temizlenir, çevrede oturan vatandaşlar kötü görüntüden kurtulur.

TARSUS'TA ATLETİZM ÜVEY EVLAT
Mersin'in Tarsus ilçesinden bu aralar çok sık şikayet alıyoruz. Okurumuz Ali Camcıoğlu, "Geçtiğimiz yıl Tarsus tartan atletizm pistine kavuştu. Müthiş bir potansiyel var. Ama maalesef atletizm antrenörü yok. Bir yıldan beri antrenör gelsin, seçmeler yapsın, atlet yetiştirsin, takım çıkartsın diye uğraşıyoruz. Raporlar hazırladık, telefonlar ettik, toplantılar yaptık, il temsilcisi ve yetkililere durumu anlattık. Şehir stadına gelip atletizme yetenekli ve hevesli gençleri görseniz hayran kalırsınız. Hepsi de bilgiye ve programa aç, çalışmaya hazır, hevesli gençler. Ama Tarsus'ta onlara sahip çıkacak, sevdirecek, disipline edecek ve yeni İzzetler, Burcular çıkartacak antrenörler yok. Bu eksiklik de kimsenin önceliği değil, ilgi alanında değil maalesef. Atletizm zaten hep üvey evlat" diyor. Bu sese kulak verelim.

GÜLMECE
Deli, kahveye girdiğinde soluk soluğaydı. Boş bir masaya oturup ocağa seslendi; "Bana bir çay!" Çay geldi, şekerleri atıp karıştırdı. Garsondan yine şeker istedi. Onları da atıp karıştırdı, yeniden istedi. Garson; "Sekiz şeker koydun çaya" dedi şaşkın şaşkın. "Koydum ama, işte görüyorsun hepsi eriyor."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Sarıçam Deresi mikroptan geçilmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN