Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Muhalefet liderlerini Erdoğan kurtaracak"

Mersin'e gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, "Kılıçdaroğlu'na ve Bahçeli'ye de kurulan sinsi Paralel tuzakları Başbakan Erdoğan ortadan kaldıracak" dedi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, 10 Ağustos'ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi Mersin'de ziyaretlerde bulundu. İlk olarak Ak Parti İl Binası'nda açıklamalarda bulunan Soylu, Paralel Yapı'yı Türkiye'den kazıyacaklarını söyledi. Soylu, 'Paralel Yapı' ile mücadelenin süreceğini belirterek, "CHP'li, MHP'li kardeşlerimiz hiç endişe etmesin. Kılıçdaroğlu'na da öbür taraftan Bahçeli'ye de bu Paralellerin kurmuş olduğu sinsi tuzakları ortadan kaldıracağız. Onları da Erdoğan kurtaracak" dedi.

BAATTİN'E BENZİYOR

Türkiye'nin büyümesini istemeyen kesimlerin hep kendilerine takoz olduğunu söyleyen Soylu, "Biz Türkiye'yi büyütmeye çalışırız, onlar her şeye takoz olmaya çalışırlar. Aynen Kılıçdaroğlu'nun takoz olduğu gibi her şeye takoz olmaya çalışırlar. Şimdi de bir Cumhurbaşkanı adayı çıkarmış, çıkardığı Cumhurbaşkanı adayı bu sosyal medyayı takip edenler bilirler. Baattin diye bir tipleme var orada, aynı Baattin'e benziyor. Sabah bir laf, öğlen bir laf, akşam bir laf" dedi.

EN ÖZGÜR 12 YIL

AK Parti il Binası'ndan sonra Toroslar'a bağlı Arslanköy, Güzelyayla, Soğucak ve Ayvagediği Yaylası'nı da ziyaret ederek vatandaşlara hitap eden Soylu, Türkiye'de özgürlükler anlamında çok şeyin değiştiğini belirterek, "Hiçbir korkumuz, hiçbir endişemiz yok. Türkiye, eski Türkiye değil. Bugün Türkiye'de demokrasi var, hak var, adalet var. Kürtlerin de Alevilerin de dindarların da cumhuriyet tarihinde en özgür yaşadığı 12 yılı geçiriyoruz" ifadelerini kullandı.

SADECE TÜRKİYE İÇİN

Soylu, Mersin'in Toroslar ilçesinde Ayvagediği Mahallesi'nde partisinin ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen yemekte, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına değinerek, yaşananlara sessiz kalanlara tepki gösterdi. Güçlü ve kudretli bir Türkiye yaratmayı sadece Türkiye'de yaşayanlar için istemediklerini vurgulayan Soylu, "Bugün belki de en temel sorunları anlam ve mana boşluğu olan dünyayı, güçlü ve kuvvetli bir Türkiye ile kuşatmak zorundayız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Muhalefet liderlerini Erdoğan kurtaracak"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN