Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Savaş Müzesi büyüdü

Gaziantep'te yılda yaklaşık 300 bin kişinin ziyaret ettiği Savaş Müzesi'nde yapılan genişletme çalışmalarında son aşamaya gelindi

Giriş Tarihi: 5.8.2014
Gaziantep savunmasını ve kurtuluş mücadelesini anlatan Şahinbey Belediyesi Savaş Müzesi'nde başlatılan genişletme ve yenileme çalışmasında sona gelindi. Yılda yaklaşık 300 binin kişinin ziyaret§ ettiği Savaş Müzesi'ni ve kamulaştırması yapılan bitişik binanın restorasyon çalışmasını yapan Şahinbey Belediyesi, müzeyi yeni yüzüyle birlikte yakın zamanda ziyaretçilere açacak. Müzede yapılan genişletme ve yenileme çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Gaziantep savunmasını ve kurtuluş mücadelesini anlatan müzemizi yılda yaklaşık 300 bin vatandaşımız ziyaret ediyor ve çok küçük geliyordu. Bitişiğindeki binayı kamulaştırdık. Aradaki duvarı kaldırarak, savaş müzemizi genişlettik ve her iki binamızın restorasyon yenilemesini yaptık" dedi.

YENİ MAĞARA BULUNDU

Geniş bir alana sahip olan müzede Gaziantep Etnografya Müzesi'nde bulunan tüfek ve savaş malzemelerini de sergileme imkanı bulacaklarını bildiren Tahmazoğlu, "Bununla birlikte müzemizin altında bir mağara vardı, onun altında da bir mağara olduğu ortaya çıktı. Bu iki mağarayı tekrar açıyoruz. Yakın zamanda yeni yüzüyle birlikte savaş müzemizi ziyaretçilerimizin hizmetine açacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Savaş Müzesi büyüdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN