İki otopark iki ayrı tarife

Adana Otogarı'nda 12 saatlik otopark ücreti sadece 5 lira iken Adana Havalimanı'nda saati 7 lira, 12 saati ise 24 lira

Giriş Tarihi: 6.8.2014
Araçlarıyla Adana Havalimanı'na gelen vatandaşlar, fahiş otopark ücretine tepki gösteriyor. Yolcu uğurlamak veya karşılamak için havaalanına gelen vatandaşlar, trafik cezası yememek için araçlarını park ettikleri otoparka girdiklerine pişman oluyor. Vatandaşlar, 10-15 dakika park ettikleri otoparktan çıkarken 7 lira ödemek zorunda kalınca tepkilerini otopark görevlilerine iletiyor. Bu tarifenin otopark ihalesini alan işletme tarafından değil Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından belirlendiğini öğrenen vatandaşlar yüksek ücretli tarifenin iptal edilmesini talep etti.

FAHİŞ ÜCRET

Adana Havaalanı Otoparkı'nda 0-1 saat arası 7 lira ücret ödeyen vatandaşlar bu süre 12 saate ulaştığında ise 24 lira ödemek zorunda kalıyor. Havaalanında fahiş ücret alınırken aynı hizmetin sunulduğu Adana Otogarı'nda ise aracını park eden bir vatandaş, 12 saate kadar sadece 5 lira ödüyor. Vatandaştan yüksek ücret talep eden havaalanındaki otoparkın girişindeki "Otopark alanına giren araçların her türlü hasarından ve içinde bulunan her türlü eşyanın kaybından DHMİ sorumlu değildir" uyarısı da bir başka tepki nedeni.

GİRDİ ÇIKTI DA ÜCRETLİ

Türkiye'nin her yerinde kamu kurum ve kuruluşlar tarafından ihale edilen otoparklarda ilk 15 dakika ücretsiz olmasına karşın diğer havaalanları gibi Adana Havalimanı'nda da böyle bir uygulamadan kaçınılması bölgede trafik karmaşasına neden oluyor. Vatandaşlar, yüksek otopark ücretinden kaçınmak için çareyi havalanın girişinde cadde üzerine park etmekte bulunca uçakların geliş ve gidiş saatlerinde trafikte gözle görülür sorunlar yaşanıyor. Adana Otogarı'nda ise ilk 25 dakika için hiçbir ücret talep edilmiyor.

VATANDAŞ TEPKİLİ
Otopark ücretinin yanı sıra, ilk 15 dakika için ücret alınmasını eleştiren Recep Civelek, "Otopark ücretinin bu kadar yüksek tutulmaması gerekir. Girdi çıktı parklarda ücret alınmaması gerekirken bu uygulamadan kaçınılması çok yanlış" dedi. Otopark ücretinin fazla olmasından dolayı insanların araçlarını otoparka bırakmadığını belirten Halim Baysal da "Bundan dolayı havaalanına gelmek işkenceye dönüşüyor. Oysa fiyatı aşağıya çekseler insanlar otoparkı kullanacak trafik de nefes alacaktır" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki otopark iki ayrı tarife
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN