Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Enerji teknolojileri HKÜ'de tartışılacak

Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nde düzenlenencek olan etkinliklerde enerji ihtiyacı, enerji teknolojilerindeki Ar-Ge imkanları detaylı bir şekilde ele alınacak

Giriş Tarihi: 9.8.2014
Dünya nüfusuna paralel olarak artan enerji ihtiyacı, küresel ısınma ve uluslar arası istikrarsızlığa bağlı olarak giderek önem kazanan enerji teknolojileri sektöründeki Ar-Ge imkânları, Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nde (HKÜ) gündeme geliyor. HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, Teknoloji Transfer Ofisi tarafından, Gaziantep Sanayi Odası işbirliği ve TÜBİ- TAK desteği ile hayata geçirilen Enerji Teknolojileri Ar-Ge Proje Pazarı ile Ar-Ge bilincinin artırılması ve enerji teknolojileri alanında katma değerli çalışmaların yapılmasına önayak olunmasının amaçlandığını söyledi. Yılmaz, "11 Eylül 2014'te gerçekleştirilecek etkinlik kapsamında ayrıca Şehitkamil Kültür Merkezi'nde düzenlenecek 5'inci Enerji Zirvesi ile eşgüdümlü olarak poster sergisi ve çalıştaylar da organize edilecek. Üniversite-sanayi işbirliği çerçevesinde, ilgili sanayi kuruluşları, üniversiteler ve diğer kuruluşlar arası iletişimin güçlendirilmesini hedefleyen çalıştaylarda Ar-Ge destek programları hususunda farkındalığın artırılması konusu gündeme gelecek" dedi.

SON TARİH 30 AĞUSTOS

Akıllı Şebekeler, Alternatif Enerji, Batarya Teknolojileri, Enerji Depolama ve Güç Elektroniği, Enerji Geri Kazanımı, Enerji Üretim Ekipmanları, Teknolojik Cihazlar ve Ekipmanlar, Yakıt Pilleri gibi alt temaları bulunan etkinliğe katılmak isteyen araştırmacı ve girişimcilerin projelerini 30 Ağustos 2014 tarihine kadar düzenleme kuruluna göndermeleri gerektiğini bildiren Yılmaz, yapılacak değerlendirme sonucunda dereceye girenlere ödüllerinin 11 Eylül 2014 tarihinde törenle verileceğini açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Enerji teknolojileri HKÜ'de tartışılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN