Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anamur'da şiir dolu bir gece

Giriş Tarihi: 10.8.2014
Anamur Kültür Derneği "Bir Akdeniz Akşamında Şiir Şöleni"nin 2'ncisini düzenledi. Şölen Anamurlular ve yöredeki tatilcilerden büyük ilgi gördü. Gülseren Taşdelen ve Ziya Çamur'un sunumları yaptığı geceye, Çınar Arıkan, Mehmet Salim Şirin, Ali Rıza Kibrit, Muhammed Gümüş, Ali Şar Dede, Mehmet Akif Altınbıçak, Oğuz Oğuz, Aydın Doluoğlu ve Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı okudukları şiirlerle renk kattı. Etkinlikte, müzik dinletisi sunan Kürşat Arıkan grubu da konuklardan alkış almayı başardı.

YÖRÜKLERİN YAZARI DA VARDI
İki bölüm halinde gerçekleşen etkinliğin ilk bölümünde Yörüklerin yaşamlarını tüm detayları ile anlatan kitapları bulunan yazar Çınar Arıkan, İstiklal Marşı'nın yazarı Mehmet Akif Ersoy'un "Cenk Marşı" adlı şiirini okudu. Felsefe Öğretmeni Mehmet Salim Şirin Can Yücel'in babasına ithafen yazdığı "Ben hayatta en çok babamı sevdim" şiirinin yazılmasına neden olayın öyküsünü paylaştı. Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ali Rıza Kibrit, Necip Fazıl Kısakürek'in "Kaldırımlar " adlı şirini, eğitimci Muhammed Gümüş kendisinin ilkokul öğretmeni de olan Anamurlu yazar merhum Apdulkadir Bulut'la anılarından kısa kesitleri davetliler paylaştı ve yazarın kaleme aldığı şiirini okudu.

BAŞKAN AŞKI ŞİİRLE ANLATTI

Genellikle doğa ile yazdığı şiirlerle bilinen Oğuz Oğuz da kendisine ait bir şiiri etkinliğe katılanlarla paylaştı. MEÜ Anamur Yüksek Meslek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Mehmet Akif Altınbıçak ise Nazım Hikmet'in "Kadın" adlı şiiriyle ilgili bilgi paylaşımında bulunduktan sonra şiiri okudu. Yıllarca edebiyat öğretmeni olarak çeşitli eğitim kurumlarında görev yapan Aydın Doluoğlu da Bekir Sıtkı Erdoğan'ın sevilen şiirlerinden "Yosma"yı etkinliğe katılan davetliler için okudu. Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı ise Necati Cumalı'nın "Aşk yaşayanlar içindir" adlı şiirinden kısa bir kesit okumasının ardından Nazım Hikmet'in "Hoş Geldin Kadınım" adlı şirini okudu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anamur'da şiir dolu bir gece
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN