Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gençler spor kampında

Gaziantep'te Şehitkamilli öğrenciler Dülük'te spor yapma alışkanlığı kazanıyor

Giriş Tarihi: 10.8.2014
Şehitkamil Belediyesi Gaziantepli gençlerin, hem spor alışkanlığını geliştirmek, hem de farklı doğa şartlarına ayak uydurmalarını sağlamak için Dülük Tabiat Parkı'na yaptırdığı pentatlon sahası öğrenciler tarafından yoğun ilgi görüyor. Şehitkamil Belediyesine bağlı sosyal tesislerde eğitim gören öğrenciler, Dülük Tabiat Parkı'nda bulunan izci kampına gelerek, kamp heyecanı yaşıyor.

PAYLAŞMA ALIŞKANLIĞI

Haftanın üç günü kamp yapan öğrenciler, hem birlikte yaşama ve paylaşma alışkanlığı, hem de deneyimli hocalar eşliğinde spor yapma alışkanlığı kazanıyor. Başak Konakları Sosyal Tesisi Aile Merkezi'nden gelen bir grup öğrenci, izci kampında üç günlük kamp süresi geçirdi. Kampa öncelikle, ip parkuru ile başlayan öğrenciler daha sonra, tırmanma duvarına çıkarak kampı tamamladılar.

KEYİFLİ GEÇTİ
Kampın güzel geçtiğini dile getiren Gizem Kamay, "Rutin günlük hayatımıza birazcık ara vererek böylesi güzel bir havada spor yapma imkanı bulduk. Şehitkamil Belediyemizin bu tür spor alanları yapması çok güzel. Çünkü burada sosyal aktiviteler hem sağlık açısından hem spor açısından hem de gençleri eğitmek açısından çok etkileyici bir durum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gençler spor kampında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN