Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Görünür ol güvende ol

Giriş Tarihi: 10.8.2014

SASA kazaların önüne geçmek için bisiklet ve motosiklet sürücülerine reflektör yelek dağıttı

SASA Polyester Sanayi A.Ş., hazırladığı sosyal sorumluluk projesi kapsamında trafik kazalarının önüne geçmek amacıyla motosiklet ve bisiklet sürücülerine "reflektör yelek" dağıtmaya başladı. SASA Genel Müdürü Toker Özcan'ın, bir bisiklet sürücüsünün trafik kazasına karışıp yaralanmasına tanıklık etmesinin ardından bu projeyi hayata geçirmeye karar veren şirket yönetimi, ilk etapta ürettikleri bin 500 reflektör yeleği dağıtacak.

AMAÇ KAZALARI AZALTMAK

Projeyi can güvenliğini geliştirmek sağlamak açsından geliştirdikleri belirten SASA İşletmeler Direktörü Celal Çelebi, "Son zamanlarda çevremizde bisiklet, motosiklet kullananların maruz kaldıkları trafik kazalarında dolayı can kaybı ve yaralanmalar çok fazla. Yönetimimizde bu konuda bir sosyal sorumluluk üstlenmeyi doğru buldu. Umarım bu çalışma trafikteki kazaların azalmasına ve daha güvenli bir trafiğin oluşmasını sağlayacaktır. Reflektör yelekler, ipliğinden kumaşına kadar yüzde yüz SASA Polyester ürünleri ile üretilmiştir" dedi.

SÜRÜCÜLERİ GÖRÜNÜR KILMAK

Geçmiş yıllarda SASA'nın bir çok sosyal sorumluluk projesine imza attığını anımsatan İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Sorumlusu Deniz Balıkçı ise " 'Görünür Ol / Güvende Ol' sosyal sorumluluk projesiyle, trafikte önemli bir yer tutan bisiklet ve motosiklet sürücülerine reflektör yelek dağıtılarak özellikle, akşam ve gece dönemlerinde, görünürlüklerinin artırılıp, trafikte fark edilmelerinin kolaylaştırılması sağlanarak, muhtemel trafik kazalarının önlenmesi amaçlanmaktadır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Görünür ol güvende ol
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN