Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Portatif havuzda yüzme keyfi başka

Giriş Tarihi: 10.8.2014
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 2 okulun bahçesinde kurduğu portatif havuzlar ile bin 500 çocuğa yüzme eğitimi veriyor. Büyükşehir Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğü'nün koordinasyonunda gerçekleşen havuz kurslarına çocuklar büyük ilgi gösteriyor. 7 ile 13 yaş arasındaki çocukların katıldığı yüzme kursları uzman yüzücüler tarafından veriliyor.

İLGİ YOĞUN OLDU
Perilikaya Mahallesi'ndeki Yavuz Sultan Selim Lisesi bahçesinde kurulan havuzda, haftanın 6 günü birer saatlik periyotlar halinde 28'er kişiden oluşan gruplara yüzme kursları veriliyor. Bu havuza 600 çocuk kayıt yaptırırken Şehitkamil ilçesindeki 80. Yıl Ortaokulu'nun bahçesine kurulan havuza ise 900 kişi başvurdu. 2 ay sürecek olan eğitimlere katılan çocuklar hem yüzme öğreniyor hem de serinleyerek bayıltan sıcaklardan kurtuluyor.

KALİTELİ EĞİTİM

Gaziantep Milletvekilleri Halil Mazıcıoğlu ve Nejat Koçer ile birlikte havuzları gezen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, "Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Onların yazın bu sıcakta bir nebze olsun serinlemesi, eğitilmesi, yüzme eğitimi alması konusunda çok değerli bir proje. Her semte belki havuz yapamazsınız ama her semte seyyar havuz sistemleri kurabilirsiniz. Yaz aylarında tatilde denize, havuza gidemeyen öğrencilerimizin burada kaliteli bir eğitim görmesi fevkalade güzel oldu" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Portatif havuzda yüzme keyfi başka
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN