Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Sokak lambası bir aydır yanmıyor çok tedirginiz

Giriş Tarihi: 11.8.2014
Adana'nın Seyhan ilçesine bağlı Namık Kemal Mahallesi'nden şikayet aldım. Okurumuz Meral Hanım, sokak lambalarının yanmamasından şikayet ederek, "Nesrin Olgun Sokakta yani 65093 nolu sokakta oturuyoruz. İki sokak lambası var, maalesef hiç biri yanmıyor. Her yer zifiri karanlık. Haliyle bu durum hırsızların işine yarıyor. Mahallede sürekli hırsız sohbeti yapılıyor. Hırsızla yüz yüze gelen de var, kovalayan da… Bir aydır durum böyle. Elektrik arıza servisini aradık. Şu ana kadar bir sonuç alamadık. Lütfen görevliler sesimize kulak versin, karanlık stresimiz sona ersin" dedi. Şikayeti köşeme taşıdım, sorun çözüme kavuşmasını ümit ediyorum.

YAYA GEÇİTLERİNE ÖZGÜRLÜK
Adana'dan bir şikayet aldım. Bu defa yaya yürüyüş alanları ile ilgili. Okurumuz Nihat bey, "Her gün düzenli olarak geçip gittiğim bir yer. Sular Kilim Restoran'ın hemen ön tarafı. Yaya geçidi var ve burada otobüs durağı ile çakışıyor. Yani yaya yolundan yürüyerek karşıya geçtiğinizde karşınıza otobüs durağı çıkıyor. Otobüsler dolmuşlar burada yolcu indirip bindirdikleri için sıkıntı çekiliyor. Yani her an bir kaza riski bulunuyor. Otobüs durağı biraz ileriye alınsa sorun ortadan kalkacak. Yine aynı şekilde aynı yaya yolunun karşı tarafında da aynı şekilde durak var. Her iki tarafta da durakların yeri değiştirilmeli. Yayalar yürürken sıkıntı çekmesinler" dedi. Okurumuzun şikayetini köşeme taşıdım. Umarım yaya yolu rahatlar.

"KENZİN İSMİNİ GERİ İSTİYORUZ"
Mersin'in Tarsus ilçesinden bir şikayet aldım. Okurumuz Ardıçlı mahallesinden Şakir Hancı şunları söyledi: "Bizim köyümüzün adı Kenzin idi. Yeni yasa ile köyler mahalle olunca adı da Ardıçlı olarak değişti. Ancak köylülerimiz bu isme alışamadı. Konuyu Mersin Valiliğine intikal ettirdik. Ankara'dan onay bekleniyordu sanırım o da geldi. Yani bakan onayladı. Şimdi konu Meclis'e gelecek. Belediye Meclis Üyelerinin de 'evet' demesini ümit ediyoruz. Köyümüzün adı yeniden Kenzin olursa herkes çok mutlu olacak. Okurumuzun talebi böyle. Umarız yetkililer Ardıçlı Mahallesi'ndeki yaşayanların talebeni yerine getirir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Sokak lambası bir aydır yanmıyor çok tedirginiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN