Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karara uyacağız ama hakkımızı arayacağız

Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Danıştay'ın Denizpark ile ilgili verdiği iptal kararına uyacaklarını ancak yasal haklarını da sonuna kadar kullanacaklarını söyledi

Giriş Tarihi: 12.8.2014
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Danıştay'ın Denizpark'la ilgili verdiği iptal kararına uyacaklarını ancak yasal haklarını da sonuna kadar kullanacaklarını söyledi. Başkan Burhanettin Kocamaz, "Önceki yönetim zamanında bu tesise 35 milyon lira harcama yapıldı. Yargı süreci olumsuz sonuçlanırsa, tesisi başka bir yere taşıyacağız" diye konuştu. Danıştay'ın projenin iptaline karar verdiğini belirten Kocamaz "2010 yılında inşaatına başlanan ve 2012 yılında yapımı tamamlanan Denizpark, şehircilik ilkelerine aykırı olduğu gerekçesiyle mahkeme tarafından iptal edildi ve 1 yıl sonra üst mahkemenin belediye lehine verdiği kararla 2013 yılında hizmete girdi. Danıştay, 20 Mayıs 2014 tarihinde aldığı kararla, kamu yararına ve kıyı kenar kanununa aykırı olduğu gerekçesiyle, 1 yıldır faaliyette olan Denizpark'ı iptal etti" diye konuştu. Mersinlilerin Denizpark'tan yararlanmaya devam ederken, yargı sürecinden yıkım kararı çıkması halinde, Büyükşehir Belediyesi'nin tesisi ve donanımlarını başka bir yere taşıyacağını kaydeden Başkan Kocamaz, "Önceki yönetim zamanında bu tesise 35 milyon lira harcama yapıldı. Yargı süreci olumsuz sonuçlanırsa, tesisi başka bir yere taşıyacağız. Böylece devletin zararının bir kısmını kurtarmış oluruz" şeklinde konuştu.

MÜCADELE SÜRECEK
2013 yılı Haziran ayında açılan ve o günden bu yana hizmette olan Denizpark ile ilgili Danıştay'ın verdiği son kararı değerlendiren Kocamaz, "Yargının vereceği karara elbette uyacağız. Ancak devletin bir tesisi ile ilgili olarak yaratılabilecek maddi zararı en aza indirmek için de yasal mücadelemizi sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karara uyacağız ama hakkımızı arayacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN