Melih ABİ: Atık batarya kutusu doldu taşıyor toplayan yok

Giriş Tarihi: 12.8.2014
Adana'nın Yüreğir ilçesinden Paşa Ay isimli okurumuz atık pil konusundaki şikayetini belirterek, "Süleyman Vahit Caddesi'nde Sena İletişim isimli bir işletmenin sahibiyim. Belediyemiz çevreyi koruma adı altında pil toplama kutularını işyerlerine dağıtmıştı. Ben, çocuklarımızın geleceği ve çevre sağlığı için yaklaşık 4 yıldan beri işyerimde veya çevremde atık pil biriktiriyorum. Telefon numarasını arıyorum, sağlık bölümüne bağlanıp başvurumu yapıyorum. Görevliler gelip kutuyu alıyordu. Ama şimdi almıyorlar. Hiç bir beklentim olmadan, sadece çevre sağlığı için bu işi yapıyorum. Şu anda kutu dolup taşmış durumda. Bunu bir an önce alırlarsa sevinirim. Çöpe atacağım ama vicdanım el vermiyor. Bunca zamandır sorun olmuyordu neden aksama oldu merak ediyorum" dedi. Okurumuzun sorununu yazdım. Umarım ilgililer gidip teslim alır.

EVİM HASAR GÖRDÜ PARAMI ALAMIYORUM
Mersin'den Bünyamin Ekinci isimli okurumuz, "19 Mayıs sabahı 02.25 sularında Mesudiye Mahallesi'nde, evimin hemen altında bulunan işyerinde patlama oldu ve çok ciddi hasarlar oluştu. Mağazalar Karakolu'ndan gelen görevli polis memurları hasar tespiti yaptı. Kaymakamlık, polis raporuna dayanarak mağdurların tamamına ödeme yaptı. Bir tek ben kaldım. Oysa patlamanın olduğu işyeri benim evimin hemen altındaydı ve en büyük hasar benim evimde oldu. 2 defa itiraz ettikten sonra masrafımın sadece 5'te biri oranında ödeme yapıldı. Fazla ödeme alanların siyasi güçlerini kullandığı için böyle bir fark aldıklarını düşünüyorum. Ben hakkım olanından fazlasını değil, sadece adil bir ödeme yapılmasını istiyorum. Konunun incelenmesini ve mağduriyetimin giderilmesini bekliyorum" dedi. Okurumuzun şikayetini köşeme taşıdım. Umarım mağduriyeti önlenir.

GÜLMECE
Öğretmen Ahmet'e bir problem sordu. Ahmet sonucu bir çıkardı. Öğretmen: "Sonuç bir değil on oğlum, sen nasıl bir çıkardın?" Ahmet bilgiççe: "Uzay çağındayız öğretmenim. Sıfırın hiç bir değeri yok ki..." diye karşılık verdi. Öğretmen de gülerek:"Aferin Ahmet, bu başarın için sana on veriyorum, ama sıfırın bir değeri yok!" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Atık batarya kutusu doldu taşıyor toplayan yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN