Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediyenin kursları yüzde 76'lık başarıyı yakaladı

Giriş Tarihi: 14.8.2014
Gaziantep'in eğitimdeki başarı oranını yükseltmek için eğitime destek olan Şahinbey Belediyesi'nin 5 ayrı gençlik ve eğitim merkezinde ücretsiz olarak verilen üniversiteye hazırlık kurslarında büyük başarı oranı yakalandı. Kurslara katılan 865 öğrenciden 661'i üniversiteye yerleşti.

BAŞARI ORANI YÜZDE 76
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Eğitim görev alanımız dışında olmasına rağmen 'Her şeyin başı eğitim' diyerek, eğitime destek veriyoruz. Son 5 yılda gençlik merkezi ve sosyal tesislerimizde 62 bin 929 öğrencimiz ücretsiz SBS, LYS ve YGS kurslarına katıldı. Geçtiğimiz yıl 1122 öğrencimiz üniversiteye yerleşti. Bu yıl ise, 865 öğrencimizden 661'i üniversiteye yerleşerek, eğitim alan öğrenciler arasında yüzde 76'lık bir başarı sağladı" dedi.

KURSLARLA KAZANDIK
Şahinbey Belediyesi Kurbanbaba Gençlik Merkezi'ndeki eğitim kurslarına katılan öğrencilerden Hayrettin Paksoy ise "Dershaneye gitme imkanım olmadığı için buradaki eğitim kurslarına katıldım. Aldığım eğitim sayesinde üniversiteyi kazandım" dedi. Ücretsiz eğitimlere katılan Deniz Düşgün ve Rukiye Küçük de "Bizlere ders veren hocalarımızdan çok faydalandık. Burada ders yanı sıra yeni arkadaşlıklar edindik, çeşitli aktivitelere katıldık. Burasının desteği ile üniversite sınavında istediğimiz bölümlere kazandık. Başkanımızdan ve emeği geçenlerden Allah razı olsun" dediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediyenin kursları yüzde 76'lık başarıyı yakaladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN