Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sevgi Çocukları ile havuzlar cıvıl cıvıl

Giriş Tarihi: 15.8.2014
Adana Valiliği tarafından gecekondu bölgelerinde 10-14 yaş grubu çocuk ve gençlerin, farklı dallarda sportif faaliyetlere yönlendirerek, bedensel ve ruhsal yönden daha sağlıklı bir hale gelmelerini sağlamak için geliştirilen "Sevgiye Uzanan Eller Projesi" başarı ile devam ediyor. Proje koordinatörü Vali Yardımcısı Halis Arslan, göçle gelen dezavantajlı çocukların uyum sorunlarının azaltılması ve topluma kazandırılması için hazırlanan projenin büyük ilgi gördüğünü belirterek, "44 ayrı dallarda yaklaşık 20 bin öğrenciye eğitim verildi" dedi.

HER ALANDA SPOR

2013-2014 eğitim öğretim yılının sona ermesi ile birlikte 17 Haziran 2014-12 Eylül 2014 tarihleri arasında devam edecek "Sevgi Çemberi" adıyla yaz etkinliği düzenlediklerini dile getiren Vali Yardımcısı Halil Arslan, "Başta yüzme olmak üzere futbol, halk oyunları, hentbol, karate, kick box, taekwando, voleybol, atletizm, basketbol, masa tenisi, muay thai, satranç, wushu, yaratıcı yazarlık, jimnastik, bağlama, resim gibi dallarda öğrencilerin katılımı ile etkinlikler düzenleniyor" diye konuştu.

UYGALAMA DEVAM EDECEK

Proje hakkında açıklamada bulunan Vali Mustafa Büyük ise, gerek eğitim ve öğretim faaliyetleri, gerekse sosyal faaliyetlerle yarının Türkiye'sinde söz sahibi olacak öğrencilerin daha donanımlı bir şekilde yetişmesi konusunda hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacaklarını belirterek, "Sevgiye Uzanan Eller Projesi'nin başarıya ulaşmasının sırrı sevgidir. Bu sosyal faaliyetlerimizi kararlılıkla uygulamaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sevgi Çocukları ile havuzlar cıvıl cıvıl
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN