Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ASKF Başkanı Ertaş: Belediye desteği şart

Giriş Tarihi: 16.8.2014

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mitat Ertaş, malzeme, ulaşım ve tesis sıkıntısı çeken kulüpler için belediyelerin desteğinin şart olduğunu söyledi

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mitat Ertaş, malzeme, ulaşım ve tesis gibi birçok sıkıntılarının olduğunu belirterek, "Antrenörlerimiz kulüplerimizin masraflarını cebinden karşılıyor. Bu sistem nereye kadar sürecek. Zaten amatörler antrenörlerin özverili çalışmaları sayesinde ayakta duruyor" şeklinde konuştu.

BAŞKANDAN SÖZ ALDIK
Bu yıl yapılan yerel seçimlerde Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Burhanettin Kocamaz'dan destek sözü aldıklarını belirten Ertaş, "Başkanımızın sporla ilgili olması amatör kulüpler olarak bizleri sevindirdi. Mevcut tesislerimize bakım ve onarım yapmalıyız. Bunu Büyükşehir ve Akdeniz belediyesiyle konuştum fikre sıcak bakıyorlar. Malzeme ve ulaşım konusunda başkandan söz aldık. Eylül-Ekim gibi gereken destekleri yapacak" dedi.

YENİŞEHİR BELEDİYESİ DUYARSIZ
Bütün Belediyelerin amatör kulüplere destek vermesi gerektiğini söyleyen Ertaş, "Amatörler belediyelerin maddi ve manevi destekleriyle ayakta durabilirler. Sadece Büyükşehir'in desteğiyle bizim sorunlarımız çözülmez. Özellikle Yenişehir Belediye Başkanımız İbrahim Genç bu konuda biraz daha duyarlı olmalı. Spora daha çok ilgi göstermeli" diye konuştu.

BİZİ ALT YAPI OLARAK GÖRSÜNLER
Süper Lige çıkan Mersin İdman Yurdu'nun amatör kulüplerini alt yapı olarak görmesi gerektiğini belirten Ertaş, "Amatör Kulüpler içinde birçok yetenekli sporcu var. MİY yöneticileri maçlarımızı izlemeli, yetenekli oyuncularımızı keşfetmeli. 86 futbol kulübümüzle MİY'in alt yapısı olmaya hazırız" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ASKF Başkanı Ertaş: Belediye desteği şart
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN