Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantep halkı akıllı bileti sevdi

Giriş Tarihi: 16.8.2014
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin ulaşımda başlattığı Kart27 kullanımı Gaziantepli vatandaşlar tarafından benimsendi. Bu yılın ilk 7 ayında 930 bin kişi Kart27 sistemine geçerken, günde 350-400 bin kişinin bu kartla yolculuk yaptığı belirtildi. Kart27 akıllı ulaşım sistemi, 1 Haziran'dan itibaren nakit kullanımının da kaldırılmasıyla artık şehrin tüm toplu ulaşımında geçerli hale geldi. Belediye yetkilileri, Kart27 kullanıcı sayısının ise 930 bine ulaştığını açıkladı.

GÜNDE 400 BİN YOLCU

Gaziantep genelinde 933 toplu taşıma aracı ile ulaşımda hizmet veren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, bu araçlarla ortalama 350- 400 bin civarında yolcu taşıyor. Otobüslerin yanı sıra hafif raylı sistem ile de ulaşımda hizmet veren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 116 hafif raylı geçiş sistemi, 4 farklı noktada 8 kart işlem ve kişiselleştirme merkezinin yanı sıra, 430 kart satış ve dolum bayisi ve 20 farklı noktadaki ödeme cihazları ile ulaşımda kolaylıklar sağlıyor.

MODERNİZASYON İÇİN

Gaziantep Büyükşehir Belediye'sinin Kart27 Akıllı Ulaşım Sistemi ile şehir içi ulaşımın modernize edilmesi, otobüslerin duraklarda durma süresinin azaltılması, vatandaşın sıra beklemeden otobüse binmesi ve finansal kayıpların önüne geçilmesi için başlattığı pilot proje başarıyla devam ediyor. Belediye, 1 Haziran 2014 tarihinden itibaren tüm toplu taşıma araçlarında Kart27'nin kullanılması kararını almıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep halkı akıllı bileti sevdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN