Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ÇÜ'nün gururu

Giriş Tarihi: 17.8.2014

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin düzenlediği tasarım yarışmasına katılan Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Otomotiv Mühendisliği Bölümü Öğrencisi Alkım Aydın mansiyon ödülü aldı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen "Türkiye İnovasyon Haftası" etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen "3. Geleneksel Otomotiv Ar-Ge Proje Pazarı ve Komponent Tasarım Yarışması"nda, Çukurova Üniversitesi'nin (ÇÜ) yeni bir gurur yaşadı. Yarışmaya katılan Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Mühendislik Mimarlık Fakültesi Otomotiv Mühendisliği Bölümü Öğrencisi Alkım Aydın mansiyon ödülü alarak Cern'e (Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi) gitme hakkı kazandı.

FİKİRLER ORTAYA KONDU

Yarışma, Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından, T.C. Ekonomi Bakanlığı desteği ve TİM koordinatörlüğünde gerçekleştirildi. Bursa'da gerçekleştirilen yarışma, sektörde çalışan profesyoneller, araştırmacılar, akademisyenler, ilgili dallarda eğitim alan öğrenciler ve otomotiv tutkunlarını içine alan geniş bir kitlenin yaratıcı fikirlerini ortaya koyabildiği, "Ar-Ge Proje Pazarı" ve "Komponent Tasarım Yarışması" olmak üzere iki farklı etkinlikle tamamlandı.

MANSİYON ÖDÜLÜ
ÇÜ Mühendislik Mimarlık Fakültesi Otomotiv Mühendisliği Bölümü Öğrencisi Alkım Aydın yarışmanın "Mekanik- Fonksiyonellik" dalında "Elastik Motor Kaputu" isimli projesi ile mansiyon ödülü almaya hak kazandı. Törenle ödülünü alan Çukurova Üniversitesi Öğrencisi Alkım Aydın, ayrıca sosyal medyada etkinlikle ilgili sorulara en hızlı ve doğru cevap veren iki kişiden biri olarak İsviçre'de bulunan ve dünyanın en büyük parçacık fiziği laboratuvarı Cern'i ziyaret etme hakkı kazandı. TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi imzasıyla Cern'e davet edilen Alkım Aydın, iki gün boyunca Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi'nde incelemelerde bulundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ÇÜ'nün gururu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN