Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İki kadının hayatı şiddetten karardı

Adana'da 50 kuruşluk çikolata yüzünden dayak yiyen kadın karakola sığınırken, koca dayağından ve kayınbaba tacizinden bıkan kadın intikamını bıçakla aldı

Giriş Tarihi: 17.8.2014
Adana'da kendisine sürekli şiddet uygulayan eşi Erdem Biçer ile tacizde bulunduğunu iddia ettiği kayınbabası Cumaali Biçer'i bıçaklayan Ulviye Biçer, "İkisinden de bıktım. Bıçakladım, kurtuldum" dedi. Gittiği alışverişte kendisine 50 kuruşluk çikolata alan bir çocuk annesi Meryem K., kocası Arif K.'nın attığı dayaktan kurtulmak için soluğu karakolda aldı.

ANNESİNİN EVİNE YERLEŞTİ

Birinci olay Seyhan'a bağlı Fevzipaşa Mahallesi 48048 sokak 34 numaralı evde meydana geldi. Eşini kaybeden kayınbabası Cumaali Biçer'in kendi evlerine yerleşmesini istemeyen Ulviye Biçer ile kocası Erdem Biçer arasında kavga çıktı. Bunalan genç kadın kızını alarak annesinin evine yerleşti. Bir süre sonra eşyalarını almak için eve gelen Ulviye Biçer'e saldıran kocası vurmaya başladı.

ÇİKOLATA İÇİN DAYAK
Şakirpaşa Mahallesi'nde oturan Arif K., bir çocuk annesi eşi Meryem K.'ya alışveriş için 10 lira verdi. Markete giden genç kadın 50 kuruşluk bir çikolata aldı. Bir süre sonra verdiği parayı geri isteyen kocasına eksik para veren Meryem K., çikolata aldığını söyleyince adam deliye döndü. Genç kadının kafasını duvara vurdu. Bunun üzerine Meryem K., önce annesini sonrada polisi aradı.

KENDİMİ KORUDUM
Mutfağa kaçan genç kadın eline geçirdiği ekmek bıçağı ile önce kocasını yaraladı. Ardından bıçağı oğlunu kurtarmaya gelen kayınbabasına sapladı. Yaralılar hastaneye kaldırıldı. Gözaltına alınan genç kadın, "Kocamdan yediğim dayaktan bıkmıştım. Bir de kayınbabamın tacizleri başladı. Eşim evde olmadığı zamanlar beni sıkıştırıyor, öpmeye kalkışıyordu. İkisi bir olup beni dövüyorlardı. Olay günü bana yine saldırdılar. Kendimi korudum. Kocamdan boşanacağım" dedi.

KOCASINDAN ŞİKâYETÇİ
Kocası ile 1,5 yıl önce görücü usulü evlendiğini söyleyen Meryem K., "Evlendiğimiz günden beri şiddet görüyorum. 4 ay önce bir çocuğumuz oldu. Şiddet durur diye beklerken ama nafile. Kocam beni hep dövdü. 50 kuruşluk çikolata yüzünden kafamı duvarlara vurdu. Artık o insanlar bir saniye bile olsun aynı çatı altında kalamam. Kendisinden şikayetçiyim. Boşanacağım" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki kadının hayatı şiddetten karardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN