Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Mezarlık yolu çok tehlikeli düzenlenmesi gerekir

Giriş Tarihi: 19.8.2014
Adana'dan Hüsnü Taşkın isimli okurumuz, mezarlığa giden yolun çok tehlikeli olduğunu belirterek, "Adana Büyükşehir Belediyesi personeliyim. Sarıçam'a bağlı Kürkçüler Yürekli Mahallesinden bir şikâyetimiz var. Mahallemizde yani D 400 karayolu üzerinde mezarlığımız var. Mecburen ana yolu kullanmak zorunda kalıyoruz. Ceyhan istikametine doğru çok tehlikeli bir şekilde U dönüşü yapıyoruz. Bu sorundan kurtulmanın çaresi var tabii. Mahalleye dönüşte petrol istasyonu bulunuyor. Buradan mezarlığa doğru yer altı kanalizasyon şebekesi döşendi. Üstü dolduruldu. Arada kalan dereye kadar dolgu oldu. Devamına dolgu yapılırsa bizlerde mezarlığa giderken D 400 karayoluna çıkmak zorunda kalmayız. Yetkililerimiz lütfen duyarsız kalmasınlar, gerçekten çok tehlikeli olan mezarlık yolunun yeniden düzenlenmesini istiyoruz. Zaten önceki geçiş yolunu geçmişte cezaevi kapatmıştı" dedi. Okurumuzun bu talebini köşeme taşıdım. Umarım çözüm bulunur.

ATIK BATARYA TESLİM ALINDI
Adana'dan atık batarya konusunda ki bir okurumuzun şikâyeti geçtiğimiz günlerde yayınlamıştık. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Mehmet Çelebi Akkuş bir açıklama yaparak, "Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığımıza bağlı Özel Atık Şube Müdürlüğü'nce Adana il genelinde atık pil toplama işini bakanlıkça lisanslı firma aracılığı ile yapmaktayız. Adana'da bulunan diğer ilçe belediyelerince de konu ile ilgili toplama hizmeti bulunmaktadır. Belirtmiş olduğunuz ilgili işyerine yazınız sonrası tarafımızca gidilmiş olup, ilgili ilçe belediyesi tarafından atık pillerin alındığı belirtilmiştir" dedi. Biz de duyarlı yaklaşımları nedeniyle ilgililerimize teşekkür ediyoruz.

ÇAKMAK PLAZA'NIN MERDİVENLERİ
Adana'dan bir okurumuz çektiği fotoğrafı da bize göndererek, "Çakmak Plaza merdivenleri yıllardan beri kaldırımı işgal mi ediyor? Yoksa kurallara uygun mu yapıldı? Aslında o merdivenlerin bina içerisinden çıkmış olması gerekirdi. Kalabalık günlerde yani alışverişlerin çok hareketli olduğu günlerde oradan geçmek bir hayli zor oluyor" dedi. Okurumuzun şikâyetini köşeme taşıdım. Belki de kendisi haklıdır ama bir yanlışlık var ise hatadan dönmek gerekir.

GÜLMECE
Temel İstanbul'da okurken sınıfta kalmış. Rize'ye kardeşine bir telgraf çekmiş. "Ben sınıfta kaldum, sen babami hazurla!" Kardeşinden telgraf gelmiş. "Ben babamu hazirladum, sen kenduni hazirla!"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Mezarlık yolu çok tehlikeli düzenlenmesi gerekir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN