Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'nin önünde artık kimse duramaz

AK Parti Mersin İl Başkanı İsmail Taşpınar, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hedeflerine ulaştıklarını belirterek, "Artık önümüzde kimse duramaz. Türkiye çok büyüyecek" dedi

Giriş Tarihi: 19.8.2014
AK Parti Mersin İl Başkanı İsmail Taşpınar, Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarını, Türkiye'nin bundan sonra izleyeceği yolu ve Mersin il teşkilatı olarak AK Parti'nin hedeflerini anlatırken, "Cumhurbaşkanlığı seçiminde 14 partinin aldığı oy toplamı 496 bin 780 olurken, partimizin oyu yüzde 14,28 oranında arttı. Mersin'deki oy oranımız yüzde 32'lere çıktı. Göreve geldiğimiz günden beri durmadan çalıştık. Bu çalışmalarımızın karşılığını veren halkımıza yürekten teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki genel seçimler için şimdiden kolları sıvadık. Büyük Türkiye'nin önünde kimse duramaz artık. Yeni Türkiye hedefleri tutacak" dedi.

ÇATI ADAY YANLIŞ OLDU
CHP ve MHP'nin yanlış kişiyi aday gösterdiğini savunan Taşpınar, "CHP ve MHP'nin tabanı Ekmeleddin İhsanoğlu'nu hiç benimsemedi. Aslında ilk başlarda Türkiye için bir umut gibi gösterildi ama beklenen olmadı. Çünkü İhsanoğlu uluslararası bürokraside tanınan bir isimdi. Türkiye'de halk arasında tanınırlığı yoktu. Belki kamuoyuna çıkmasa, kendini anlatmaya kalkışmasa daha çok oy alırdı. Gittiği her yerde yanlış şeyler konuştu. Halk daha ilk günden notunu verdi " diye konuştu.

"HİZMET VE KARARLILIK"
Cumhurbaşkanlığı seçiminin zaferle sonuçlanmasını 12 yılda yapılan hizmete bağlayan Taşpınar, "Erdoğan 12 senede Türkiye'de önemli işler yaptı. En önemlisi ise çözüm sürecinin başarıya ulaşması. Şehit cenazesinin gelmediği her gün partimizin lehine işliyor. Recep Tayyip Erdoğan'ın kazanacağına garanti gözü ile bakıldı. Bunu rakiplerde söyledi. Şimdi şöyle bakın. Siz süper lig şampiyonusunuz. Kendinizin ayarında bir takımla maç yapmayı düşünürken karşısına üçüncü ligden bir takım çıkıyor. Konsantreniz birden allak bullak olur. Gerçek oyununuzu sahaya yansıtamazsınız. Ama maçı mutlaka kazanırsınız. İşte AK Parti seçmeni böyle baktı olaya. Yoksa oyumuz yüzde 58'lere varırdı" dedi.

"YARI BAŞKANLIK SİSTEMİ"
Yeni Türkiye'de Erdoğan'ın hem cumhurbaşkanı hem başbakanlık yapacağını öne süren Başkan Taşpınar, "Bir defa devlet ile millet artık birbiri ile barışmış olacak. AK Parti 2002 de iktidar oldu ama bakın devlet yönetiminde Türkiye'deki rejim içerisinde demokrasi kurumlar üzerinden yürütülürdü. Kurumlar dediğiniz zaman işin içerisine parlamento dışında kurumlarda giriyordu. Bir parlamentoyu halk seçiyordu. Geriye kalan esas devleti yöneten kurumlar var, bunlar; asker, yargı, YÖK ile üniversiteler ve basın. Aslında Türkiye'yi yönetenler parlamento gibi görünse de parlamento 4-5 yılda bir halkın önüne geçer" dedi.

"VATANDAŞ YÖNETECEK"
Bundan sonra askeri, yargıyı ve üniversiteleri halkın yöneteceğini vurgulayan Taşpınar, "Halk Cumhurbaşkanını seçti. Bundan sonra vatandaş devleti kendisinin yönettiğini düşünecek. Artık milletin vekili değil kendisi seçecek cumhurbaşkanını. 5 yılda bir de halkın önüne gelecek. Bundan sonra Türkiye'nin önünü kimse tutamaz. Bunun Türkiye için bir dönüm noktası olduğunu düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

"PROJELER YARIM KALMAZ"
Başbakan Erdoğan'ın başlattığı hiçbir projesini asla yarım bırakmadığını ifade eden Taşpınar, "Biz Sorgun'a gittik. Sorgun'da bir gölet inşaatı var. İşçiler Ramazan olması dolayısıyla bir süre işi bırakmışlar. Zor geliyor diye. Hemen MHP'li milletvekilleri 'AK Parti burada belediye kazanamadı diye inşaat durdu, sizi cezalandırıyor' diyor. Recep Tayip Erdoğan bugüne kadar başlatmış olduğu hiç bir projeyi yarım bırakmadı" dedi.

"TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ"
2002 yılında çürümeye terk edilmiş projeler olduğunu fakat AK Parti hükümeti sayesinde bu projelerin tamamlandığını ifade eden Taşpınar, "Türkiye'de onlar dahi halloldu. Sorunlar çıkabilir, problemler çıkabilir. Örneğin kamulaştırma sorunları, kredi sorunu var. Bunların hepsi çözülür Allah'ın izni ile. Bütün hizmetlere kavuşuruz. Zaten ben de il başkanı olarak bütün bunların takipçisiyim. İl başkanları toplantısına gittiğim zaman orada biz bunları söylüyoruz.'Nedir bunların durumu' diye soruyoruz. Sorduğumuz zaman sayın başbakanda hemen ilgili bakanlara soruyor. Mersinliler rahat olsun, tüm projeler tamamlanacaktır" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'nin önünde artık kimse duramaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN