Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Biz bu saldırıları hiç hak etmiyoruz

Adana'da doktor Cem Kurt, hasta yakınlarının saldırısı sonucu kolu kırıldı. Başından geçenleri anlatan genç doktor, "Biz sağlık dağıtıyoruz ama karşılığında saldırıya uğruyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 20.8.2014
Adana Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde görevli doktor Cem Kurt, önceki gün hasta yakınları tarafından darp edilerek kolu kırıldı. Saldırganlar gözaltına alınırken, talihsiz doktorun kırılan kolu alçıya alındı. Sağlık çalışanlarının bu tür saldırıları hak etmediğini savunan Doktor Cem Kurt, "Biz insanlara faydalı olmak isterken karşılığında yumruk, tekme yiyoruz" dedi. Doktor Kurt'a geçmiş olsun dileğinde bulunan Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Kemal Kiraz, "Böyle bir saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Kimse böyle bir tutum ve davranışı hak etmiyor" diye konuştu.

TEKME DARBELERİ

Başından geçen olayı anlatırken olayın şokunu hala yaşayan talihsiz doktor Cem Kurt, "Hasta alkol tanısı ile geldi. Galiba yakınları da alkollüydü. Biz kim olursa olsun hastaya en doğru müdahaleyi yapmak zorundayız. Tomografi istedim. Önce direndiler ama sonra çekildi. Nöroloji servisini ararken, 'Neden bekletiyorsunuz, neden taburcu etmiyorsunuz' diye bağrışmalar oldu. Durumu açıkladım, uzmanın görmesi gerektiğini söyledim. Birden ortam karıştı, tartışma fiziksel saldırıya dönüştü. Yere düştüm yüzümde, vücudumda tekme ve yumruk darbelerini hissediyordum" dedi.

HUZURLU ORTAM

Adana Devlet Hastanesi Yöneticisi Doktor Mehmet Yağcı ile birlikte hastaneye giderek saldırıya uğrayan genç doktor Cem Kurt'a geçmiş olsun ziyaretinde bulunan Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Kemal Kiraz, saldırıyı nefretle kınadıklarını belirterek, "Böyle bir tutum ve davranışı hak etmiyoruz. En iyi şartlarda, en iyi hizmeti vermeye çalışırken hasta yakınlarının saldırmalarını değil yardımcı olmalarını bekleriz. Doktorlarımızın görev yaptığı ortamlar sakin ve huzurlu olmalı ki, onlarda aynı çerçevede hizmet versin. Doktor arkadaşımıza tekrar geçmiş olsun diyorum" dedi.

SAYGI BEKLİYORUZ
Yere düştüğü andan itibaren bir şey hatırlamadığını belirten Doktor Kurt, "Görüntülerden izlediğimde yaşadığım olayın ne denli büyük ve tehlikeli olduğuna tanık oldum. Kırık bir kol ve bazı darp izleri ile ucuz kurtulduğumu düşünüyordum. Hayatım tehlikeye bile girebilirdi. Bana vuran kişiyi net olarak görmedim. Ancak görüntüler her şeyi anlatıyor" diye konuştu. Sağlık çalışanlarının bu tür saldırılara maruz kaldığını ifade eden Doktor Kurt, "Biz insanlara sağlık dağıtırken karşılığında tekme yiyoruz. Bizim onlara gösterdiğimiz saygıyı onlar da lütfen bize göstersinler" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Biz bu saldırıları hiç hak etmiyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN