Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Minik komandolar

Gaziantep'te doğal ortamda kampa alınan çocuklar, eğitimle hayatta kalma becerisi kazanıyor. Minikler parkurları aşarak özgüven kazanıyor

Giriş Tarihi: 21.8.2014
Gaziantep'te doğal ortamda kampa katılan çocuklar, zihinsel gelişimlerinin yanı sıra komando eğitimini aratmayan uygulamalarla zor koşullarda hayatta kalma becerisi kazanıyor. Büyükşehir Belediyesi'nce Erikçe ve Burç ormanlarında oluşturulan Yaşayarak Öğrenme Merkezi'nde kampa katılan 9-15 yaş arası çocuklara, zor şartlarla başa çıkma konularında eğitim veriliyor. Eğitmenlerin kontrolünde yapılan uygulamalarda, çocuklar birbirinden zorlu engelleri tek başlarına geçiyor. Çocuklar, fiziksel aktivitelerin yanı sıra kültür-sanat etkinlikleri kapsamında ebru ve keçe üzerine resim çalışmalarına katılıyor, çeşitli oyunlar oynuyor. Havanın kararmasıyla kamp ateşinin etrafında toplanarak, dans gösterilerinin yanı sıra seslendirdikleri şarkı ve türkülerle de eğlenme imkanı bulan çocuklar, akşam ormanda kurulan iki kişilik çadırlarda istirahata çekilerek günün yorgunluğunu atıyor. Kampa katılan çocuklardan 10 yaşındaki Mustafa Yılmaz, kampta yoğun program uygulandığını ancak günü eğlenerek tamamladıklarını söyledi.

EĞİTİMLER ÜÇ GÜN SÜRÜYOR
Kampın gelişimlerine katkı sağlandığını belirten Yılmaz, "3 günlük eğitimde çeşitli aktiviteler yer alıyor. Yoğun program uygulanıyor ancak yorulmuyoruz. Çünkü aynı zamanda eğleniyoruz. Burada hem fiziksel, hem zihinsel gelişime katkı sağlanıyor. Parkurları aşarak özgüven kazanıyoruz. Böylelikle ayaklarımız yere daha sağlam basıyor" dedi. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Şube Müdürü Fikret Çubukçu da çocuk ve gençlerin özellikle tatil döneminde boş zamanlarını daha sağlıklı ve daha verimli şekilde değerlendirmeleri için çeşitli faaliyetler yürüttüklerini belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minik komandolar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN