Biber bahane eğitim şahane

Giriş Tarihi: 22.8.2014

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde 'Biber Bahane Eğitim Şahane' projesi yürütülüyor

Kahramanmaraş'ta Türkoğlu Kaymakamlığınca hayata geçirilen 'Biber Bahane Eğitim Şahane' projesiyle mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarına okul öncesi eğitim veriliyor. Proje kapsamında ilçeye çalışmaya gelen ailelerin 4-6 yaş grubundaki 40 çocuğu, Şehit Polis Ali Akçiçek Anaokulunda eğitim görmeye başladı.

SERVİSLE OKULA GİDİYORLAR
Çocuklar, haftanın 5 günü tahsis edilen servis araçlarıyla yaşadıkları çadırlardan okula getiriliyor. Okul öncesi eğitim müfredatından faydalanan çocuklar, bu sayede hem ailelerinden, hem de eğitimlerinden geri kalmıyor. Kaymakam Serdar Kartal, hazırlanan projeyle ailelerin, çocuklarının bakımları ve eğitimleriyle ilgili sıkıntılarını azaltmayı, çocuklara ise yaşıtları gibi uygun şartlarda eğitimden yararlanma fırsatı sağlamayı amaçladıklarını söyledi. Mevsimlik tarım işçilerinin yılın yaklaşık 5 ayını çadırda geçirdiğini hatırlatan Kartal, "Bölgemizdeki mevsimlik tarım işçilerinin anaokulu çağındaki çocuklarına, yaklaşık bir aylık eğitim faaliyeti planladık. Bu kapsamında çocuklar hızlandırılmış anaokulu müfredatının tamamından faydalanacak. Burada el becerilerini geliştiren çocuklarımız zamanlarını da verimli bir şekilde değerlendirme imkanı buluyor" dedi.

EĞLENCELİ EĞİTİM

Kartal, çocukların, bir eğitim kurumunda olmasının aileler açısından da önemli olduğunu dile getirdi. Mevsimlik tarım işçilerinin zor şartlarda yaşam mücadelesi verdiğini anlatan Kartal, "Çocuklara daha iyi şartlarda eğitim vererek, gelecekte iyi noktalara gelmelerine katkıda bulunuyoruz" diye konuştu. Okul müdürü Mustafa Çelik de çocukların aldıkları eğitimin yanı sıra zamanlarını eğlenceli şekilde geçirdiklerini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Biber bahane eğitim şahane
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN